https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Nie tylko tenis…

… jest wizytówką Szczawna Zdroju. Bardzo udanie zakończyli lekkoatleci z gimnazjum w Szczawnie-Zdroju pierwszą część sezonu startowego. Najpierw Patrycja Wyrzyńska, startując w Bogatyni, na Mistrzostwach Dolnego Śląska juniorów młodszych przywiozła trzy krążki: złoty w biegu na 100 m, srebrny na 200 m i brązowy za sztafetę 4 x 100 m.
 
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 
Jej młodsze koleżanki nie były gorsze. Z Mistrzostw Dolnego Śląska młodzików we Wrocławiu, też wróciły z tarczą. Justyna Bryłka wygrała zdecydowanie skok wzwyż , a trzecia była w skoku w dal. Magda Biały skoczyła wzwyż na trzecie miejsce .Tradycyjnie grupa specjalistów od rzutów dorzuciła dwa medale: srebrny Paulina Chmielewska w pchnięciu kulą i brązowy Martyna Paulińska w rzucie dyskiem. W wakacje dziewczęta pojadą na obozy kadry, po których mają duże szanse na zakwalifikowanie się do mistrzostw Polski.
Myśląc o dalszych sukcesach dla królowej sportu, z okazji Dni Szczawna-Zdroju Publiczne Gimnazjum zorganizowało I Mistrzostwa Miasta w Lekkiej Atletyce. Uczestniczyli w nich uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. W biegu na 60 m startowały 34 osoby, na 300 m – 23, w skoku w dal – 33 i rzucie piłką lekarską – 30 osób. Medale wręczali burmistrz Tadeusz Wlażlak, olimpijczyk Stanisław Grędziński i dyrektor gimnazjum Dorota Pietrucik.
Z kolei III Tour de Zdrój na Słonecznej Polanie zgromadził najmłodszych adeptów kolarstwa górskiego. Zawodnicy walczyli bardzo dzielnie. Po zawodach wszyscy otrzymali słodycze i napoje, a najlepsi medale.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj