https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ekstremalne enduro na hałdzie

Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe „Chełmiec” zaprasza wszystkich sympatyków enduro na Mistrzostwa i Puchar Polski w ekstremalnie urozmaiconym terenie w formule enduro sprintu! Zawody zostaną rozegrane w Wałbrzychu w dniach 21-22 czerwca w okolicach stadionu przy ul. Sportowej w dzielnicy Sobięcin.
 
enduro
 
– W zawodach mogą brać udział zawodnicy zrzeszeni w PZM przez swoje kluby posiadające licencję uprawniającą do udziału we współzawodnictwie sportowym w sporcie motocyklowym oraz spełniający warunki regulaminów PZM. Posiadający ważną licencję sportową A, B i aktualną kartę zdrowia ze stwierdzeniem lekarza medycyny sportowej (lub posiadającego certyfikat PTMS) o zdolności do startu. Będą mogli wystartować również amatorzy bez licencji – klasa Hobby. Trasa amator będzie przebiegała po tym samym terenie co trasa Pucharu i Mistrzostw Polski. Została również utworzona klasa kobiet, która wystartuje razem z Juniorami na pełnej trasie. Kobiety zostaną sklasyfikowane oddzielnie, ale bez podziału na pojemność silnika. Oczywiście dla płci pięknej przewidziane są również puchary i medale – pierwszych pięć zawodniczek. W zawodach mogą brać również motocykle i quady typu cross – bez homologacji, rejestracji, ubezpieczenia natomiast zawodnicy nie muszą posiadać prawa jazdy na kat. A. Trasa nie przebiega po drogach publicznych – wyjaśnia Paweł Isański, prezes WSM Chełmiec.
Zróżnicowane konfiguracje odcinków specjalnych cross-enduro- i extreme-testów, przygotowane w okolicach stadionu przy ul. Sportowej w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin, zostały uznane za jedne z najtrudniejszych i najciekawszych w Polsce. Niesamowity teren, przepiękne widoki, wyjątkowa trasa – to wszystko przyciąga zawodników z najdalszych zakątków naszego kraju do Wałbrzycha – miasta, które powoli staje się stolicą sportów offroadowych w Polsce zachodniej.
A czym jest formuła enduro sprint?
– Enduro Sprint to formuła zbliżona do tradycyjnego enduro, jednak wyróżniają ją krótsze okrążenia i ilość ich pokonywania. Zawodnicy pokonują taka 20 km-ową pętlę około 5 razy, mając do przejechania łącznie ok 100 km – w 100 % po bezdrożach. W skład pętli wchodzą dwa odcinki specjalne z pomiarem czasu i dwa odcinki dojazdowe – na całej trasie zlokalizowany jest PKC (Punkt Kontroli Czasu) – przy Cross Test. Start do pętli określają wyznaczone przez obsługę pomiaru czasu, czasy. Po opuszczeniu PKC następuje dojazd do odcinka Cross/Extrem Test, na których będą ustawione urządzenia pomiarowe. Tutaj zawodnicy wjeżdżają na trasę odcinka specjalnego co 20 sek. W przypadku odcinka Enduro Test, pierwsza próba nie jest mierzona ze względu stopień trudności trasy biegnącej przez hałdę „Wiesław”. Została przygotowana specjalna niezwykle widowiskowa dla kibiców i zawodników trasa Extreme – ulokowana na stadionie Sobięcin przy ul. Sportowej. Serdecznie zapraszamy wszytkich mieszkańców i kibiców w sobote i niedzielę w godzinach od 9:00 – do 17:00. Emocji na pewno nie zabraknie, tym bardziej, że udział w zawodach zapowiedzieli najlepsi polscy zawodnicy, rywalizujący również w mistrzostwach Europu i świata – podkreśla Paweł Isański.
 
Trasa i jej podział na odcinki specjalne:
Okrążenie – 100% po bezdrożach. Okrążenie 20 km (wraz z próbami czasowymi).
 
Cross/ Extreme Test – próba z pomiarem czasu przebiegająca w pobliżu parku maszyn i biura zawodów, głównie na stadionie Sobięcin, przy ul. Sportowej. Na wyznaczonej przy stadionie trasie, zawodnicy będą zmagać się z technicznie skonfigurowanym odcinkiem, licznym w ciasne zakręty, naturalne wyskoki. W części Extreme, dominują przeszkody tj. opony, belki, betonowe elementy.
 
EnduroTest – próba z pomiarem czasu, start i meta w okolicy hałdy Wiesław. Sama trasa ulokowane na hałdzie i jej w okolicach. Na sygnał zielonego światła zawodnik będzie miał niemałe wyzwanie pokonać 4 kilometrowy odcinek specjalny, w 100% przebiegający przez urozmaiconą we wzniesienia, długie podjazdy, trawersy, hałdę pokopalnianą „Wiesław”.
 
Biuro zawodów:
Godziny otwarcia biura:
• w dniu 20.06.2014w godz. od 16:00 do 22:00;
• w dniu 21.06.2014w godz. od 7:30 do 20:00;
• w dniu 22.06.2014 w godz. od 7:00 do zakończenia zawodów.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj