https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ministerstwo dofinansuje Nowe Miasto?

Minister sportu Andrzej Biernat, marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski i prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej dokonali uroczystego otwarcia Integracyjnego Centrum Sportu Podzamcze w Wałbrzychu.
 
biernat walbrzych
 
 
Przy Szkole Podstawowej nr 26 w Wałbrzychu powstały wielofunkcyjne  boiska do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej,  skocznia w dal, rzutnia do pchnięcia kulą, kort tenisowy, bieżnia lekkoatletyczna. Cały obiekt oświetlono, zainstalowano moinitoring. Przestrzeń została ogrodzona, wybudowano parkingi i drogę wewnętrzną. Koszt miejskiej inwestycji to ponad 4 miliony zł. 350 000 zł przekazał Urząd Marszałkowski w ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”.
– Jestem zachwycony Wałbrzychem,  zarówno jego lokalizacją, pięknem architektury i przedsiębiorczością mieszkańców – mówił Minister Sportu, Andrzej Biernat – Prezydent przedstawił mi także plany na odbudowę stadionu na Nowym Mieście, na pewno znajdą się na ten cel środki, w których pozyskaniu pomogę. Mam nadzieję, że ten obiekt będzie służył przyszłym pokoleniom sportowców.
W trakcie wizyty w Wałbrzychu Minister Biernat miał okazję zobaczyć nowe boiska, które powstały w ostatnim czasie przy innych wałbrzyskich szkołach , a także obejrzeć stadion na Nowym Mieście. Wniosek o środki na jego odbudowę został już złożony w ministerstwie. Na temat wagi tego obiektu dla miasta dyskutowano z ministrem na spotkaniu z Radą Sportu przy Prezydencie Wałbrzycha.
(RED)

REKLAMA

Click Here