https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Do pracy w Boże Ciało

SONY DSC
Sparingi z pierwszoligowcami: Zagłębiem Lubin, GKS-em Katowice i Flotą Świnoujście – to główne punkty przygotowań piłkarzy Górnika Wałbrzych do nowego sezonu w II lidze. A te rozpoczną się już 19 czerwca.
 
Wstępny plan przygotowań Górnika do sezonu 2014/2015 zakłada, że piłkarze będą mieli tylko tydzień wolnego. W czwartek władze klubu spotkały się ze sztabem szkoleniowym i ustalono, że wałbrzyszanie do treningów powrócą już w czwartek, 19 czerwca, czyli w… Boże Ciało. Przez pierwszy tydzień każdy z zawodników będzie miał dopasowany indywidualny tok zajęć. A od 26 czerwca zespół wróci do normalnego cyklu treningowego. W dniach 7 – 12 lipca obędzie się obóz dochodzeniowy na własnych obiektach, a plan sparingów przedstawia się następująco:
28.06 – pierwszoligowe Zagłębie Lubin (w Lubinie)
5.07 – pierwszoligowy GKS Katowice (w Dzierżoniowie)
9.07 – trzecioligowa Odra Opole ( w Wałbrzychu)
12.07 – pierwszoligowa Flota Świnoujście (w Wałbrzychu)
19.07 Pierwszy mecz w Pucharze Polski
Zmagania rundy jesiennej rozpoczną się 2 sierpnia, a zakończą 30 listopada. Według planu, zespoły rywalizujące w II lidze w rundzie jesiennej rozegrają 19 kolejek, a w rundzie wiosennej 15 kolejek.
Na razie jednak wałbrzyski klub wciąż nie jest pewny gry pierwszego zespołu seniorów w nowej, centralnej II lidze. Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN zarzuciła Górnikowi naruszenie kryterium dotyczącego personelu i administracji oraz finansowego. Od tej decyzji klubowi przysługiwało odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych w terminie 5 dni.
– Wszystkie brakujące dokumenty zostały w wyznaczonym terminie wysłane do PZPN i teraz czekamy na decyzję – powiedział portalowi sport.db2010.pl Mariusz Gawlik, prezes Górnika.
Szef klubu zaprzeczył informacjom o zadłużeniu Górnika, co miało być głównym powodem odmowy przyznania licencji.
– Wysłaliśmy do PZPN zaświadczenia o niezaleganiu z płatnościami wobec ZUS-u i urzędu skarbowego i zapewniam, że nie mamy żadnych zaległych zobowiązań – podkreślił Mariusz Gawlik.
Tymczasem okazało się, że w II lidze nie będzie grała w nowym sezonie Warta Poznań, której także odmówiono licencji. Prezes Warty – Izabella Łukomska-Pyżalska – poinformowała, że poznański klub nie będzie ubiegał się o licencję na grę w II lidze. Prawdopodobnie dzięki temu szansę może dostać Raków Częstochowa, o ile spełni wymogi licencyjne.
(RAD)

REKLAMA

Click Here