https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Urzędnicy na rowery

Dwa rowery z napędem elektrycznym dostali pracownicy Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu. – Planujemy zakup kolejnych tego typu rowerów, które ułatwią pracę naszych urzędników – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.
 
rower elektryczny
 
 
 
 
 
Jeden jednoślad z napędem elektrycznym kosztuje około 4.5 tysiąca złotych, ale według władz miasta jest to uzasadniony wydatek.
– Są to bardzo wygodne i praktyczne rowery. Zwłaszcza, gdy trzeba jechać w korkach, czy pod górę, co w Wałbrzychu jest powszechne. Do tego przystosowane są dla pań noszących spódnice. Poruszanie się takimi rowerami po mieście ułatwi i usprawni pracę oraz poprawi samopoczucie urzędników – przekonywał Arkadiusz Grudzień z wałbrzyskiego ratusza.
– Mimo upału nie zmęczyłam się – przyznała Anna Żabska, asystentka prezydenta miasta, która w upalne południe sprawnie pokonała dystans dzielący plac Magistracki i kompleks sportowy Aqua Zdrój przy ul. Ratuszowej w dzielnicy Biały Kamień.
Dwa rowery z napędem elektrycznym dostali także strażnicy miejscy, którzy od lat patrolują miasto na dwóch kółkach. Ale miasto inwestuje nie tylko w jednoślady, ale także w ścieżki rowerowe. Powoli dobiega końca budowa nowej ścieżki na ul. Wieniawskiego przy osiedlu Podzamcze, która zamknie pętlę wokół największej „sypialni” Wałbrzycha.
– Nie chcemy, by hasło „Wałbrzych stolicą MTB” było bez pokrycia. Dlatego zbudujemy także ścieżkę na ul. Wysockiego, by mieszkańcy miasta i turyści chętniej wsiadali na rowery i z ich perspektywy oglądali zmieniające się miasto – dodał Roman Szełemej.
(RED)

REKLAMA

Click Here