https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Bezpieczna zabawa

Początek czerwca przyniósł ogromną radość całej społeczności Przedszkola Miejskiego w Mieroszowie. – Mamy nasz upragniony plac zabaw! – cieszy się Alicja Kornalewicz, nauczyciel z mieroszowskiej placówki.
 
plac zabaw mieroszow
 
 
 
 
 
– Jest to pierwszy etap realizacji naszego planu. Wczesną wiosną stary plac zabaw, ze względu na zły stan techniczny, został zdemontowany. To bardzo zasmuciło dzieci. Podjęliśmy szereg działań w celu zdobycia środków finansowych na nowe urządzenia. W działaniach tych wspierali nas: przewodniczący Rady Miejskiej Mieroszowa Ryszard Gubernat oraz burmistrz Mieroszowa Andrzej Laszkiewicz. Udało się, dzięki wsparciu przede wszystkim prezesa Kopalni Surowców Skalnych Romana Brumowskiego. Nie po raz pierwszy kopalnia podała nam pomocną dłoń. Na nasze prośby odpowiedzieli również: Bakoma, Fabryka Wkładów Odzieżowych Camela oraz Kopalnia Melafiru. Pewną kwotę wypracowano dzięki  zaangażowaniu pracowników i rady rodziców. Pomocą służyli również panowie Bartłomiej Sobkowicz i Krzysztof Urbaniak. Społeczność przedszkola jest wszystkim darczyńcom bardzo wdzięczna – podkreśla Alicja Kornalewicz.
Plac zabaw to coś więcej, niż tylko miejsce, w którym dzieci mogą przyjemnie spędzić czas. To przestrzeń zapewniająca aktywny wypoczynek i relaks. Dzięki zabawom na urządzeniach ogrodowych dzieci rozwijają sprawność fizyczną, pokonują własne bariery, uczą się przebywania i współdziałania w grupie. To miejsce spotkań i ruchu na świeżym powietrzu ma przyciągać dzieci swoją atrakcyjnością, zróżnicowaniem urządzeń i estetyką, a jednocześnie gwarantować bezpieczeństwo. Plac zabaw w Przedszkolu Miejskim w Mieroszowie składa się z urządzeń wykonanych z najwyższej jakości, atestowanych materiałów, posiadających certyfikaty bezpieczeństwa. Wykonane są ze szczególną precyzją i dbałością o najmniejszy detal. Są to produkty o nowoczesnej stylistyce i innowacyjnych rozwiązaniach technicznych, odporne na naturalne zużycie, korozję i dewastację.
– W kolejnym etapie chcielibyśmy wzbogacić zestaw urządzeń o wieżę wraz ze zjeżdżalnią. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli nas w tych działaniach. Było to jedno z bardziej odpowiedzialnych zadań w roku szkolnym 2013/2014. Dzieci czekały na nowy plac zabaw licząc, że my – dorośli – poradzimy sobie z tym. Mimo iż rzeczywistość i możliwości finansowe nie dawały zbyt wielkiej nadziei na to, że plan się powiedzie, sprostaliśmy temu zadaniu dzięki ludziom o wielkim i otwartym sercu. Gorąco dziękujemy sponsorom, darczyńcom, dobroczyńcom, rodzicom – wszystkim osobom i instytucjom wspomagającym finansowo, rzeczowo czy pracą społeczną działalność naszego przedszkola – dodaje nauczycielka z mieroszowskiego przedszkola.
(RED)

REKLAMA

Click Here