https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Polska – Grecja 3:2

Reprezentacja Polski siatkarek pokonała Grecję 3:2. Mecz drugiej kolejki Ligi Europejskiej został rozegrany w Wałbrzychu.
 
SONY DSC
 
W drugim występie w grupie B Ligi Europejskiej zespół prowadzony przez trenera Piotra Makowskiego pokonał Grecję 3:2, w setach: 23:25, 26:28, 25:19, 25:16 i 15:4.
– Emocje w tym meczu były wynikiem naszych błędów, zwłaszcza w I secie – powiedział po spotkaniu trener Polek. – Trzeba jednak pamiętać, że ten zespół spotkał się po raz pierwszy kilka dni temu i ciągle się uczy. Spotkania Ligi Europejskiej służą nam do eksperymentowania i stąd biorą się wahania w naszej grze.
Polki w hali Aqua-Zdrój w Wałbrzychu długo szukały właściwego rytmu gry, przegrywając nieznacznie dwie pierwsze partie. Ale od trzeciego seta przejęły kontrolę nad grą i konsekwentnie dążyły do wyrównania. Gdy cel osiągnęły, w tie-breaku rozbiły Greczynki 15:4.
– Szkoda, że nie wygrałyśmy 3:0, tak jak w pierwszym meczu w Miliczu. Cieszę się i z tej wygranej, bo dopingowało nas w Wałbrzychu wielu kibiców i dla nich właśnie walczyłyśmy o zwycięstwo. Widać było w naszej grze wiele błędów, ale mam nadzieję, że z każdym spotkaniem będziemy prezentowały się lepiej – powiedziała po meczu Tamara Kaliszuk.
Polki zagrały w składzie: Tamara Kaliszuk, Emilia Kajzer, Katarzyna Połeć, Agnieszka Kąkolewska, Katarzyna Zaroślińska, Daria Paszek, Agata Durajczyk, Joanna Wołosz, Klaudia Kaczorowska, Aleksandra Wójcik, Malwina Smarzek, Aleksandra Sikorska.
Nasza drużyna mecz rozpoczęła w składzie: Połeć, Kąkolewska, Zaroślińska, Wołosz, Kaczorowska, Smarzek i Durajczyk (l).
 
 
(RED)

REKLAMA

Click Here