https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Przejdą Odrę?

Zaplanowany na niedzielę (1 czerwca, godz. 17.00) mecz Górnik Wałbrzych – Odra Opole będzie ostatnim rozegranym w tym sezonie pod Chełmcem. Stawką spotkania dla obu zespołów jest utrzymanie w II lidze.
 
SONY DSC
 
Na sobotnie spotkanie Górnika z Odrą kibice z Opola zgłosili zapotrzebowanie na 220 biletów, co oznacza maksymalną liczbę osób w sektorze gości. Swoim silnym głosem będą chcieli dać wsparcie ekipie, która ma jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie w II lidze. Do tego niezbędne jest opolanom zwycięstwo w Wałbrzychu i za tydzień z Zagłębiem Sosnowiec (na własnym boisku) oraz korzystne rozstrzygnięcia w meczach z udziałem bezpośrednich rywali. W nieco lepszej sytuacji jest Górnik, któremu – przy korzystnych wynikach innych spotkań w przedostatniej kolejce – nawet remis z Odrą może zapewnić drugoligowy byt na kolejny sezon.
– Zespół musi zagrać tak jak z Rakowem –powiedział portalowi sport.db2010.pl Piotr Przerywacz, drugi trener Górnika. – Niestety, pod znakiem zapytania stoi występ Marcina Folca, który narzeka na uraz. Na szczęście pozostali nasi piłkarze są zdrowi.
Smaczku niedzielnej rywalizacji dodawać będzie fakt, że obecny trener Górnika Andrzej Polak w nieodległej przeszłości pracował z ekipą niebiesko – czerwonych (którzy występowali pod nazwą Oderka Opole). A pod jego wodzą wałbrzyszanie powoli odzyskują swoje walory z rundy jesiennej, co najlepiej dokumentują 4 punkty zdobyte w dwóch ostatnich meczach z Rakowem (2:0) i Ostrovią (1:1). Przypomnijmy, że 8 listopada ubiegłego roku w Opolu Górnik pokonał Odrę 1:0, po golu zdobytym przez Michała Bartkowiaka w 81 minucie.
Wszystkich kibiców, którzy w niedzielę nie będą mogli zasiąść na trybunach stadionu przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu, zapraszamy do portalu sport.db2010.pl na relację na żywo z meczu Górnik – Odra. Początek o godz. 17.00.
(RAD)

REKLAMA

Click Here