Górnik Wałbrzych – Odra Opole live

6 min. Daniel Zinke w polu karnym Odry został zablokowany przez bramkarza gości
13 min. rzut wolny dla Odry, ale obrońcy Górnika wybijają piłkę

Na trybunach ok. 400 widzów, w tym na razie ok. 50 z Opola. Jest ciepło i słonecznie, wieje lekki waitr
Błękitni prowadzą z Wartą 1:0, a na innych boiskach bez goli. Na trybunach stadionu w Wałbrzychu mecz ogląda Rafał Ulatowski – były trener m.in. Zagłębia Lubin, Cracovii, GKS-u Bełchatów i Lechii Gdańsk, asystent selekcjonera Leo Benhakkera, a obecnie komentator w TVP.
20 min. gra toczy się głównie w środku pola i nie ma sytuacji podbramkowych.
Składy zespołów:
Górnik Wałbrzych: Jaroszewski, D. Michalak, Orzech, Wepa, Wojtarowicz, Zinke, Moszyk, Szuba, Oświęcimka, Sawicki, G. Michalak
Odra Opole: Krakowiak, Glanowski, Nakrosius, Udarević, Skrzypczak, Kowalczyk, Giel, Wawrzyniak, Krysian, Zapotoczny, Jarka
Sędziuje Sławomir Pipczyński
23 min. żółta kartka dla Grzegorza Skrzypczaka. Po rzucie wolnym strzelał Szuba, ale niecelnie
Błękitni – Warta 2:0, na pozostałych stadionach grupy zachodniej II ligi wciąż bez goli.
29 min. Odra oddaliła grę od własnej bramki. Z Opola przyjechało ok. 80 kibiców, choć zamówili 220 biletów…
Zagłębie – Ostrovia 1:0, Błękitni – Warta 2:0, Chrobry – Gryf  1:0, Calisia – Kluczbork 0:1
33 min. Z dystansu technicznie uderzał Wojciech Szuba, ale minimalnie obok słupka bramki Krakowiaka.
39 min. Po niezłej akcji Odry z dystansu uderzał Dariusz Zapotoczny, ale niecelnie.
44 min. Po starciu Tomasza Wawrzyniaka z Danielem Zinke sędzia wahał się nad gwizdnięciem faulu, ale pokazał żółtą kartkę piłkarzowi Górnika, twierdząc, że symulował.
45 min. Koniec pierwszej połowy – Górnik remisuje bezbramkowo z Odrą Opole.
Chrobry – Gryf 1:0, Ruch – Polonia 0:0, Calisia – Kluczbork 0:1, Bytovia – Zielona Góra 0:0, Jarota – Raków 0:0, Zagłębie – Ostrovia 1:0, Błękitni – Warta 3:0, Chrobry – Gryf 2:0
Oba zespoły przystępują do II części spotkania bez zmian.
Zaczynamy drugą połowę!
47 min. Z rzutu wolnego z lewej strony boiska dośrodkowywał Dawid Jarka, ale do piłki nikt nie sięgnął i opuściła boisko.
49 min. Po niezłej akcji Wepy piłkarze Górnika sugerowali sędziemu zagranie ręką przez jednego z obrońców Odry, ale arbiter puścił grę.
53 min. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska blisko oddania strzału głową był grający w ataku Moszyk, ale spokojnie interweniował bramkarz gości.
56 min. Po wrzucie piłki z autu Dariusza Michalaka świetną sytuację miał Zinke w polu karnym, jednak fatalnie uderzył lewą nogą.
59 min. Zmiany w obu ekipach: w Odrze opuszcza boisko Adrian Krysian i w jego miejsce wszedł Marcin Kocur, a w zespole gospodarzy Michał Bartkowiak zastępuje Wojciecha Szubę.
64 min. W środku boiska doszło bo niebezpiecznego zderzenia Udarevica i Moszyka, ale bardziej ucierpiał piłkarz biało-niebieskich, który potrzebował pomocy medycznej, ale kontynuuje grę.
67 min. Druga zmiana w zespole gości – Sebastian Deja zastępuje Pawła Giela.
Zmiany wyników w 2 innych spotkaniach – Błekitni prowadzą z Wartą 4:0, a Calisia przegrywa z MKS-e, Kluczbork 0:3.
70 min. Druga zmiana w Górniku – za Daniela Zinke wchodzi Kamil Śmiałowski. A Chrobry prowadzi w Głogowie  z Gryfem 3:0 i MKS Kluczbork podwyższył prowadzenie nad Calisią, prowadzi już 4:0.
73 min. Rzut karny dla Odry – W szesnastce Bartkowiak sfaulował Krystiana Kowalczyka.
74 min. Jarka wykorzystał rzut karny – Górnik przegrywa 0:1 z Odrą Opole.
Chrobry, który już zapewnił sobie awans do I ligi prowadzi już 4:0, a Jarota przegrywa z Rakowem 0:1.
79 min. Po zamieszaniu w polu karnym głową uderzał Tomasz Wawrzyniak, ale świetnie interweniował Jaroszewski.
80 min. Po świetnej akcji Oświęcimki lewą stroną boiska dobrą interwencją popisał się Maciej Krakowiak.
84 min. Z prawej strony boiska uderzał bo kontrze Glanowski, ale bardzo dobrze interweniował Jaroszewski.
86 min. Z dystansu strzelał Kocur, ale po raz kolejny dobrze obronił popularny „Jogi”.
87 min. Po dośrodkowaniu Oświęcimki z rzutu rożnego idealną sytuację miał Grzegorz Michalak, ale uderzył ponad bramką.
88 min. Rzut karny dla Górnika! Faulowany Moszyk!
88 min. GOOOOOOL! Grzegorz Michalak bardzo pewnie wykorzystuje rzut karny! 1:1!!!!! A kibice krzyczą „jeszcze jeden”!
90 min. Podwójna zmiana – schodzą Jarka i Zapotoczny, a za nich weszli Piotr Bondziul i Patryk Duda (zmiany oczywiście w Odrze), a arbiter doliczył jeszcze 3 min.
90+2 min. Pod dośrodkowaniu Skrzypaczaka sprzed pola karnego uderzał Bonidzul, lecz trafił w Orzecha, jeszcze z dobitką zdążył Kocur, ale trafił ponad bramką.
90+3 min. – Koniec meczu! W ostatnim meczu u siebie  w sezonie Górnik remisuje z Odrą Opole 1:1 i zajmuje teraz 8. miejsce w tabeli II ligi zachodniej.
Wyniki z innych spotkań:
Ruch 0:0 Polonia, Calisia 0:4 MKS Kluczbork, Bytovia 0:0 UKP Zielona Góra, Jarota 0:2 Raków, Zagłębie 1:0 Ostrovia, Błękitni 4:0 Warta, Chrobry 4:0 Gryf.