https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Boguszowianki dobrze kopią

Drużyna dziewcząt z Gimnazjum nr 1 w Boguszowie – Gorcach wygrała dolnośląski finał piłkarskiego turnieju Coca – Cola Cup. Tym samym ekipa spod Chełmca obroniła mistrzostwo sprzed roku i będzie reprezentowała Dolny Śląsk podczas turnieju finałowego w Gdyni.
 
CCCup4
 
Na boisku piłkarskim hotelu GEM we Wrocławiu spotkały się najlepsze spośród 246 drużyn zgłoszonych do udziału w turnieju w województwie dolnośląskim. Nie brakowało emocji, efektownych goli, bramkarskich parad i rywalizacji w duchu fair play.
Boguszowianki najpierw wygrały rywalizację grupową:
1. Gimnazjum nr 1 – Boguszów-Gorce                                                          12 pkt. bramki: 6:2
2. Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego „JUNIOR” – Wrocław                     9 pkt.   bramki: 6:3
3. Gimnazjum Z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 – Dzierżoniów     4 pkt.   bramki: 4:7
4. Publiczne Gimnazjum Wołów                                                       4 pkt.   bramki: 2:6
Dzięki temu stanęły przed szansą obronienia mistrzowskiego tytułu z ubiegłego roku i z niej skorzystały. W finale zawodniczki z Gimnazjum nr 1 w Boguszowie-Gorcach pokonały 4:3 koleżanki z GMS „Junior” Wrocław. Trzecie miejsce zajęły reprezentantki z Gimnazjum w Bierutowie, a tuż za podium znalazły się uczennice z Gimnazjum nr 2 w Jaworze. Piłkarki mistrzowskiego zespołu zdobyły też obydwie nagrody indywidualne: najwięcej goli strzeliła Aleksandra Wójcik, a między słupkami najlepiej spisywała się Aleksandra Pawlos.
Drużyna Gimnazjum nr 1 Boguszów-Gorce zagrała w składzie: Aleksandra Pawlos, Aleksandra Mazurek, Diana Ślebioda, Natalia Poręba, Natalia Staranowicz, Jagoda Krawiec, Justyna Krawiec, Natalia Mysiakowska, Aleksandra Wójcik, Natalia Choińska. Trenerem jest Marcin Gryka.
Na tym jednak nie koniec przygody dziewcząt z Boguszowa –  Gorc w Coca-Cola Cup, bo 14 czerwca zagrają w Gdyni w wielkim finale. Nagrodą za zwycięstwo będzie wyjazd do Rzymu na obóz szkoleniowy, który poprowadzą trenerzy z Brazylii.
(RED)
 
(Fot. cocacolaup.pl)

REKLAMA

Kliknij tutaj