Grają o I ligę

W Rzeczycy, z udziałem Victorii PWSZ Wałbrzychu, rozpoczął się turniej finałowy o awans do I ligi siatkarzy. Nasz zespół rywalizację rozpocznie w piątek od meczu z Wartą Zawiercie, która dziś pokonała Caro Rzeczyca 3:0.

Podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka w tym sezonie zmierzyli się już z Wartą Zawiercie w Pucharze Polski. 2 października ubiegłego roku, w drugiej rundzie, Warta uległa na własnym parkiecie Victorii 2:3 (25:22, 20:25, 25:20, 24:26, 7:15).
W czwartek w Rzeczycy ekipa z Zawiercia udanie zainaugurowała turniej finałowy o awans do I ligi, pokonując gospodarzy turnieju – Caro – 3:0 (27:25, 25:17, 25:20). A jutro o godz. 18.00 Warta zmierzy się z wałbrzyszanami.
W drugiej grupie Karpaty Krosno wygrały Morzem Szczecin 3:0 (25:22, 26:24, 25:16). Jutro szczecinianie zmierzą się z SMS Spała.
Victoria PWSZ, trzeciego dnia turnieju zagra z Caro. Na 18 maja (niedziela) zaplanowane zostały mecze finałowe, w których zwycięzcy grup zagrają z ekipami z drugich miejsc (na przemian). Zwycięzcy spotkań finałowych awansują do I ligi.