https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Stawiają na bezpieczeństwo

WSM Chełmiec w krótkim czasie stało się synonimem sukcesów w sportach motocyklowych. Teraz przyszedł czas na sukcesy w handlu?
 
SONY DSC
 
PAWEŁ ISAŃSKI: – Ten pomysł długo chodził mi po głowie. Rozwój wałbrzyskiego ośrodka sportów motocyklowych, wzrost liczby fanów i osób, które są zainteresowane uprawianiem sportów motocyklowych sprawiły, że zaczęło brakować miejsca, w którym będzie można zasięgnąć fachowe porady, przygotować się do bezpiecznej jazdy, odpowiednio ubrać się czy zaopatrzyć się w inne akcesoria niezbędne do jazdy w tak trudnym terenie, jak nasz. Rozwój naszej dyscypliny, jaki i samego miasta sprawił, że firma Inter Motors dostrzegła to zjawisko i postanowiła zainwestować w to miasto. I tak powstał otwarty właśnie salon klubowy WSM Chełmiec w ramach sieci sklepów Inter Motors. Cieszę się, że jest to pierwszy obiekt w Polsce, który w Wałbrzychu, a nie w jakimś wielkim mieście, powstał w galerii handlowej.
 
Nie będzie to jednak tylko typowy sklep, czy salon, a prawdziwe centrum życia motocyklowego regionu.
– Właśnie taka idea nam przyświecała. Regularnie przyjeżdżają do nas pojeździć, nie tylko na zawody, ludzie z całego Dolnego Śląska, którzy teraz mają możliwość zasięgnięcia fachowej porady. Kładziemy duży nacisk na edukację, bo zależy nam na tym, by sporty motocyklowe uprawiane były w bezpieczny sposób. Niestety, często jestem świadkiem, jak ludzie kupują motocykl i nie dbają o bezpieczeństwo bierne. A przecież podczas jazdy w terenie przewrotki są czymś oczywistym i dlatego trzeba się do nich odpowiednio przygotować tak pod względem treningowym, jak i sprzętowym. Dlatego trzeba się należycie ubrać, niekoniecznie drogo, ale w akcesoria sprawdzonych firm. To pozwoli zabezpieczyć się przed urazami i kontuzjami.
 
Podczas organizowanych przez WSM Chełmiec zawodów dzieciak połyka motocyklowego bakcyla i mówi do ojca: ja też chcę jeździć…
– … i wtedy przychodzą do nas, by dowiedzieć się, jak bezpiecznie wejść w ten niezwykły świat. I znajdą u nas nie tylko klubowe gadżety, jak koszulki, czapeczki polary itp., ale przede wszystkim wsparcie teoretyczne i praktyczne. Właśnie tu, w naszym salonie, można zapisać się do klubu, z czego już skorzystało pięcioro nowych zawodników!
 
Tymczasem rozpoczął się nowy sezon, w którym zawodnicy WSM już odnoszą sukcesy.
– Mamy dwóch nowych zawodników, którzy startują na quadach. Jeden z nich zajął drugie miejsce w mistrzostwach Czech, a nasz dziewięciolatek był drugi w zawodach lokalnych. Mocnym akcentem weszliśmy także w mistrzostwa Polski w cross country, bo nasi zawodnicy zajmują drugie i piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Jeśli będą nas omijały kontuzje i problemy ze sprzętem, to umiejętności naszych zawodników powinny przełożyć się na kolejne sukcesy.
 
Przez ostatnie lata przyzwyczailiście kibiców do kilku imprez, które z sukcesami organizowane są w Wałbrzychu. Jakie są plany na ten rok?
– Planujemy cztery duże imprezy. Już 17 i 18 maja odbędzie się Motohałda, będą mistrzostwa i puchar Polski oraz mistrzostwa Polski strefy zachodniej w cross country. Odbędą się również zawody w enduro, a także nowość: we wrześniu mamy zaplanowane zawody endurans cross country, w których zawodnicy przez 6 godzin non stop będą jeździli po hałdzie.
Rozmawiał Robert RADCZAK

REKLAMA

Click Here