Żelazny student wałbrzyskiej PWSZ

Niesamowitej kolejnej rzeczy dokonał Paweł Hałgas, student III roku na wydziale logistyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, który pokonał dystans biegu Ultra-Trail Mt Fuji (UTMF), czyli 169 km (110 mil) o przewyższeniu dodatnim około 9500 metrów!

Pawel Halgas

Limit czasu na ukończenie tego biegu wynosił 46 godzin, nasz student pokonał go w czasie 39:08:05, co dało mu bardzo wysokie miejsce 320. w gronie 1420 startujących. Ten morderczy bieg ukończyło 60% startujących, trasa posiadała liczne odcinki techniczne, wymagające schodzenia i wchodzenia przy pomocy zawieszonych lin. Podczas powyższego biegu nie można było korzystać z kijów trekkingowych co jest znacznym utrudnieniem, a jednocześnie dużym obciążeniem nóg. Ten bieg w Japonii jest biegiem partnerskim z Ultra Trail du Mont Blanc (UTMB), który Paweł Hałgas ukończył we wrześniu 2013 roku z czasem 42:11:41 plasując się na 1012 pozycji na około 2300 zawodników. Oba biegi od tego roku należą do federacji Ultra Trail World Tour (UTWT) zrzeszającym dziesięć najpoważniejszych imprez ultramaratonowych na świecie. W przyszłym roku celem naszego ultrabiegacza jest wyjazd do Stanów Zjednoczonych i start w podobnym biegu na tym kontynencie w ramach kolejnego biegu z listy UTWT.