https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Stokowiec trenerem Zagłębia Lubin

Zagłębie Lubin powierzyło funkcję trenera pierwszej drużyny Piotrowi Stokowcowi. 41-letni szkoleniowiec zastąpił na tym stanowisku Oresta Lenczyk.
 
zlsa_RGB_3_23
 
– Objęcie pierwszej drużyny przez Piotra Stokowca to więcej niż zmiana trenera. To wprowadzenie i konsekwentna realizacja idei jeden klub – jedna koncepcja, co oznacza ścisłą współpracę sztabu pierwszej drużyny z  akademią piłkarską – powiedział prezes Zagłębia Tomasz Dębicki. – Stawiamy na większą niż dotychczas obecność wychowanków klubu pierwszym składzie oraz skuteczny skauting na terenie Polski. To projekt na lata.
Przed Piotrem Stokowcem zostało postawione zadanie utrzymania drużyny w ekstraklasie oraz zbudowanie silnego fundamentu klubu nie tylko w kontekście najbliższego sezonu. Szkoleniowiec zadebiutuje w nowej roli w najbliższą niedzielę, kiedy Zagłębie podejmie na swoim stadionie Cracovię.
Jednocześnie Zarząd oraz pracownicy Zagłębia Lubin dziękują trenerowi Orestowi Lenczykowi za jego pracę na rzecz klubu oraz przygotowanie pierwszego zespołu do rundy wiosennej. Władze Spółki doceniają wkład szkoleniowca w osiągnięcie finału rozgrywek o Puchar Polski.
(RED)

REKLAMA

Click Here