https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Siatkarze w finale

SONY DSC
Zespoły Victorii PWSZ Wałbrzych i Morza Szczecin wywalczyły w Wałbrzychu awans do turnieju finałowego o awans do I ligi siatkarzy. W ostatnim dniu turnieju wałbrzyszanie pokonali Olimpię Sulęcin 3:2, a Morze zwyciężyło Gwardię Wrocław 3:0.
 
Po dwóch dniach turnieju, który rozgrywany był w wałbrzyskiej hali Aqua – Zdrój, awans do finałowej rozgrywki zapewnili sobie gospodarze, a w walce o drugie, premiowane awansem miejsce, rywalizowały zespoły z Wrocławia i Szczecina. Gwardii nie pomógł doping wrocławskich kibiców, bo Morze wygrało 3:0 w setach: 25:23, 25:21, 25:22. A w spotkaniu kończącym trzydniowe zmagania, Victoria PWSZ potrzebowała aż 5 setów, by pokonać ekipę z Sulęcina. Po dwóch partiach, wygranych do 23 i 19, wałbrzyszanie stracili koncentrację i dwie kolejne oddali Olimpii (-23 i -19), ale w tie-breaku potrzebowali dwóch piłek setowych, by go zakończyć 15:13 i cały mecz 3:2.
– Ten turniej to dla nas tylko etap na drodze do celu, jakim jest awans do I ligi. Mam nadzieję, że za dwa tygodnie będziemy mogli świętować, ale teraz nie podpadajmy w hurraoptymizm. Musimy jeszcze solidnie potrenować przez te dwa tygodnie, by rozegrać na jak najwyższym poziomie te najważniejsze spotkania. Dopiero potem, gdy zrealizujemy nasz cel, będziemy mogli cieszyć się z całych sił – mówi Krzysztof Janczak, trener Victorii PWSZ.
W tym tygodniu poznamy gospodarza turnieju finałowego.
 
Wyniki turnieju w Wałbrzychu:
Victoria PWSZ Wałbrzych – STS Olimpia Sulęcin 3:2
Gwardia Wrocław – KS Morze Bałtyk Szczecin 0:3
Victoria PWSZ Wałbrzych – Gwardia Wrocław 3:0
KS Morze Bałtyk Szczecin – Olimpia Sulęcin 3:2
Victoria PWSZ Wałbrzych – Morze Szczecin 3:0
Gwardia Wrocław – Olimpia Sulęcin 3:1
 
Tabela
1. Victoria PWSZ Wałbrzych  6          9:2
2. Morze Bałtyk Szczecin       5          6:5
3. Gwardia Wrocław               4          3:7
4. Olimpia Sulęcin                  3          5:9
(RAD)

REKLAMA

Kliknij tutaj