Powrót po roku

Aga i tr. Krajewski 1
Agnieszka Wieszczek-Kordus w znakomitym stylu wróciła do rywalizacji na macie po rocznej przerwie spowodowanej poważną kontuzją. Była wałbrzyszanka z Piaskowej Góry, od kilku lat zawodniczka Grunwaldu Poznań, wywalczyła w Solcu Kujawskim mistrzostwo Polski (po raz ósmy) w kategorii 69 kg bez straty punktu. W finale pokonała 10:0 Darię Osocką, piątą na ME w ub. r.

– Bardzo się cieszę z udanego powrotu. To dobrze rokuje przed kolejnymi turniejami, z których najważniejszym będą wrześniowe mistrzostwa świata w Taszkiencie. Nowa waga (wcześniej walczyła w kat. 72 kg – dop. AB) bardzo mi odpowiada – powiedziała.
Agnieszka doznała zerwania więzadeł krzyżowych lewego kolana w dniu swoich 30. urodzin podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy w Tbilisi. Zdarzyło się to jej po raz drugi w karierze. W sierpniu była operowana, a następnie przechodziła rehabilitację. Potem była jeszcze kontuzja łąkotki, ale na szczęście jest już zdrowa, czego dowiodły MP.
Spory sukces odnotowała Laura Robocińska z Zagłębia Wałbrzych, która w kat. 75 kg wywalczyła srebrny medal.