Mistrzowie na pomoście

SONY DSCNa XXIV Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w podnoszeniu ciężarów wystąpiło ogółem 68 zawodników i 2 zawodniczki z trzech państw : Polski, Białorusi oraz Czech.
W zawodach rozegranych w Kozieglowach (woj. śląskie) Wałbrzych reprezentowany był przez dwóch sporotwców-weteranów: Ryszarda Krompiewskiego oraz Jana Wierzbickiego, którzy wystąpili w V grupie wiekowej (55-59 lat). W kategorii wagowej 77 kg tytuł Mistrza Polski zdobył Ryszard Krompiewski z wynikiem 155 kg w dwuboju. Natomiast w kategorii wagowej do 85 kg, po zaciętej walce, wygrał Jan Wierzbicki osiągając 232 kg w dwuboju.
Tym samym obaj wałbrzyscy zawodnicy obronili tytuły Międzynarodowego Mistrza Polski Masters z ubiegłego roku. Oprócz złotych medali Jan Wierzbicki zdobył również puchar za najlepszy punktowy wynik w swojej kategorii wiekowej oraz puchar za 3 miejsce w kategorii open, wśród wszystkich, 68 zawodników z dorobkiem 386,7 pkt.