https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Stara Kopalnia na ukończeniu

stara kopalnia 3Podpisane zostały umowy na wykonanie kolejnych, ostatnich już etapów  realizacji Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Dotyczą one modernizacji budynku siłowni, sztygarów ki oraz budowy odcinka chodnika podziemnego i zagospodarowania terenu.
 
– Sztygarówka stanowić będzie „Welcome Center”. Stąd będzie przejście do pozostałych budynków. Już mamy podpisaną umowę z wykonawcą. W ciągu sześciu miesięcy ma zostać zakończony cały remont tego budynku z przyległościami – mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
Kolejnym zadaniem do wykonania będzie budynek siłowni. Wyremontowana zostanie elewacja oraz dach budynku.
– Ten budynek nie jest objęty unijnym projektem Starej Kopalni. Uzupełniamy go, jako element całego kompleksu – wyjaśnia prezydent.
Wyłoniony został również wykonawca zagospodarowania terenu Starej Kopalni.
Plan zagospodarowania terenu zakłada stworzenie atrakcyjnych miejsc rekreacyjnych dla całej rodziny na terenie dawnej hałdy. Zrewitalizowana przestrzeń będzie składać się z terenów zielonych wraz parkiem rozrywki dla najmłodszych. Cały park wypełni labirynt korytarzy złożonych z obiektów w kształcie potężnych rur, stworzony specjalnie na potrzeby edukacyjnych zabaw. Pojawią się tu także inne urządzenia zaprojektowane z myślą o dobrej rozrywce i bezpieczeństwie: huśtawki na łańcuchach zawieszonych na prostych drewnianych konstrukcjach, zjeżdżalnie, drewniane drabinki, na których umieszczone są m.in. siatki i sznury do wspinaczki.
Tymczasem zakończyły się prace w budynku nr 3 „Kuźnia”. Zostanie on uzupełniony o elementy multimedialne. To drugi etap prac nad przekształceniem dawnej kopalni w nowoczesne centrum nauki i sztuki. W listopadzie 2014 roku zakończony zostanie etap budowlany inwestycji. 8 listopada planowane jest otwarcie Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj