https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Prezydencie, jak jeździć?

1 maja remontRozpoczął się remont drugiej nitki ul. Sikorskiego i wiaduktu na węźle ulic Sikorskiego i 1 Maja w ciągu drogi krajowej nr 35 w Wałbrzychu. Równolegle kończą się prace na ul. Wysockiego, gdzie w godzinach szczytu tworzą się korki. Trwają także roboty na ul. Wrocławskiej, Armii Krajowej oraz Gagarina i Lelewela. – Panie prezydencie, jak jeździć? – pytają nasi Czytelnicy.
 
7 kwietnia rozpoczęły się prace związane z przebudową ulicy Sikorskiego i ulicy  1 Maja wraz z łącznicami.
– To kolejna duża inwestycja w Wałbrzychu, prowadzona w ciągu drogi krajowej nr 35 w Wałbrzychu, która stanowi główny szlak komunikacyjny w naszym mieście. Przebudowywany jest już wjazd do miasta od strony Świebodzic, dalej prowadzone są prace na odcinku ul. Armii Krajowej do skrzyżowania z ul.11 Listopada i teraz rozpoczęła się modernizacja ul. Sikorskiego. Łącznie to ponad 3,5 km dróg – wylicza prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
Ten remont oznacza kolejne utrudnienia dla kierowców na ul. Sikorskiego i ul. 1 Maja w Wałbrzychu.
– W I etapie przewiduje się zamknięcie wiaduktów i odcinka ul. 1 Maja pod wiaduktami. W związku z powyższym wystąpią utrudnienia w ruchu. Objazd będzie odbywał się łącznicami ul. Sikorskiego i ul. 1 Maja – zgodnie z rysunkiem, który jest dostępny na naszej stronie internetowej http://zdkium.walbrzych.pl/ – wyjaśniają pracownicy Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu.
– Cieszymy się z tych remontów na drogach, tylko dlaczego prowadzone są wszystkie na raz?! Panie prezydencie, jak jeździć po Wałbrzychu, skoro w każdym kierunku są korki? – pytali w licznych telefonach do naszej redakcji nasi Czytelnicy.
A front robót drogowych w Wałbrzychu obejmuje, poza ul. Sikorskiego, także ul. Wysockiego, Armii Krajowej (od politechniki do stacji Wałbrzych Miasto), ul. Wrocławską (remont wiaduktu kolejowego oraz odcinka od skrzyżowania z ul. Uczniowską w kierunku Świebodzic), a także ul. Gagarina. O ile utrudnienia na ul. Wysockiego potrwają do końca kwietnia, o tyle na głównych ulicach prace będą prowadzone przez wiele miesięcy. Na ul. Sikorskiego mają zakończy się do 15 grudnia br., a koszt tego remontu, wraz z wiaduktami, to ponad 18 mln złotych, w tym  koszty zaprojektowania i wykonania prac budowlanych związanych z jezdnią zachodnią ul. Sikorskiego i ul. 1 Maja od skrzyżowania z ul. Skarżyską do łącznicy ze wschodnią jezdnią ul. Sikorskiego, przebudowy wiaduktów na węźle ulic Sikorskiego i 1 Maja, remontu kanałów kanalizacji deszczowej. Dodatkowo zostaną przebudowane chodniki,  zatoki autobusowe, zbudowana będzie ścieżka rowerowa i wykonane zostanie nowe oświetlenie drogowe.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj