https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Szkoła na 6

szkola mieroszowPubliczna Szkoła Podstawowa w Mieroszowie otrzymała  w konkursie „Mam 6 lat” certyfikat „Szkoły przyjaznej sześciolatkom”. Również doceniona została Rada Rodziców w Publicznej Szkole Podstawowej w Mieroszowie, która uzyskała tytuł Finalisty w kategorii „Sześciolatek w Przyjaznej Szkole”.
 
– Jesteśmy w obliczu zmiany w polskiej oświacie, czyli obniżenia wieku szkolnego dzieci. Od 1 września 2014 r. dla dzieci sześcioletnich rozpoczyna się obowiązek szkolny. Jak zatem przygotować się na wprowadzenie zmiany? Czy dzieci sześcioletnie są gotowe do podjęcia nauki w szkole? I najważniejsze pytanie: Czy polska szkoła jest gotowa na przyjęcie dzieci sześcioletnich? Dla wszystkich pełnych wątpliwości osób mam dobrą wiadomość – Publiczna Szkoła Podstawowa w Mieroszowie otrzymała w konkursie „Mam 6 lat” certyfikat „Szkoły przyjaznej sześciolatkom”. Również doceniona została Rada Rodziców w Publicznej Szkole Podstawowej w Mieroszowie, która uzyskała tytuł Finalisty w kategorii „Sześciolatek w Przyjaznej Szkole” – mówi z dumą Elżbieta Urbanik, dyrektor szkoły.
Uroczystość podsumowująca etap wojewódzki III konkursu „Mam 6 lat” odbyła się w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu i zostały na nią zaproszone dzieci oraz rodzice, dyrektorzy szkół i przedszkoli biorących udział w konkursie, a także przedstawiciele organów prowadzących szkoły, przedstawiciele mediów oraz członkowie kapituły powołanej przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Na konkurs wpłynęło kilkanaście projektów rad rodziców i 150 prac uczniów, które oceniła kapituła konkursu. Celem konkursu jest wyłonienie i wypromowanie najciekawszych działań wspierających adaptację dzieci sześcioletnich do edukacji szkolnej oraz osiągnięć uczniów klas I-III którzy rozpoczęli naukę w szkole w wieku 6- lat.
– Jest to duże wyróżnienie, na które zapracowali nauczyciele, rodzice i dyrekcja szkoły, organizując najmłodszym uczniom jak najlepsze warunki do nauki – podkreśla Elżbieta Urbanik.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj