https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Konferencja dla klubów sportowych

aa logo I DKSJakie są bolączki klubów sportowych tych większych i tych mniejszych? Przede wszystkim brak pieniędzy. Z tym problemem borykają się zarówno kluby grające w ligach zawodowych, jak i na niższych szczeblach rozgrywek, jak również kluby, w których uprawiane są sporty indywidualne czy prowadzone jest szkolenie młodzieży.
 
Jak zdobywać środki z dotacji? Czy działać w formie organizacji pozarządowych? Jak budować swój wizerunek ogólny i medialny? To tylko niektóre pytania jakie stawiają sobie władze klubów, działacze sportowi czy pasjonaci sportu. Idąc dalej warto myśleć o optymalizacji podatkowej, zawieraniu umów, które nie stawiają klubu w niekorzystnej sytuacji, choćby z powodu nieznajomości podstawowych zagadnień prawa sportowego. O tych wszystkich kwestiach będzie mowa podczas organizowanej przez PrawoSportowe.pl oraz Kancelarię Prawa Gospodarczego i Sportowego Dauerman I Dolnośląskiej Konferencji Sportowej pod hasłem „Prawo, marketing i finanse w działalności Klubów Sportowych”, która odbędzie się 28 marca 2014 r. na Stadionie Miejskim we Wrocławiu (al. Śląska 1).
– Zgromadziliśmy wybitnych prelegentów, znawców marketingu sportowego, prawa sportowego, fachowców działających na co dzień w organizacjach pozarządowych związanych ze sportem i tę wiedzę chcemy przekazać uczestnikom” – mówi organizator Konferencji, Prezes Zarządu PrawoSportowe.pl Sp. z o.o. Maciej Żyłka. „Chcemy, by nasza Konferencja była wydarzeniem cyklicznym, które gromadzi przedstawicieli dolnośląskich klubów, w tym również klubów z Wałbrzycha czy powiatu wałbrzyskiego. Wałbrzych tak pięknie wpisuje się w historię polskiego sportu. Sukcesy koszykarzy, siatkarzy, piłkarzy czy lekkoatletów znane są raczej starszym kibicom, bo teraz kondycja sportu w tym mieście jest słabsza niż niegdyś. Tym bardziej, kluby potrzebują środków, by normalnie funkcjonować, rozwijać się i próbować nawiązywać do dawnych sukcesów. O pozyskiwaniu środków przez organizacje pozarządowe czy o wizerunku klubów powiemy właśnie podczas konferencji – mówi mec. Tomasz Dauerman.
Patronat honorowy nad konferencją objęły Dolnośląska Federacja Sportu oraz Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Konferencja adresowana jest do wszystkich zainteresowanych tematyką funkcjonowania klubów sportowych w aspekcie prawnym, marketingowym i finansowym. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie: www.prawosportowe.pl.
– Chcemy, by kluby z naszego regionu poszerzały swoją wiedzę w kwestiach finansowych, marketingowych czy prawnych. Chcemy dam im wiedzę, która pomoże im funkcjonować i być może przyczyni się do ich rozwoju. Zapraszamy do udziału. Wszyscy, którzy zapiszą się do 15 marca mogą liczyć na niższą opłatę 150 zł. Po tym terminie będzie to 200 zł – dodaje Maciej Żyłka.
(RED)

REKLAMA