https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Był bal, będzie klub

bal szczawnoTrzeci Charytatywny Bal Karnawałowy pod patronatem Rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju to już historia, ale warto do niej powrócić. W gościnnych progach Teatru Zdrojowego bawiło się na nim 100 gości, którzy podczas loterii i licytacji przekazali ok. 11 tys. zł na utworzenie Klubu Seniora w Szczawnie Zdroju.
 
Zgodnie z tradycją, uroczystego otwarcia imprezy dokonali: burmistrz Szczawna-Zdroju Tadeusz Wlaźlak oraz przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Borkusz. Uczestnikiem inauguracji balu był też proboszcz miejscowej parafii ks. infułat Józef Strugarek, który organizował przed laty pierwsze charytatywne bale w Szczawnie-Zdroju. Do tańca przygrywał zespół muzyczny Liko Five. O wykwintne i pięknie podane menu dla gości, serwowane przez całą noc, zadbała Restauracja „Bohema”.Wspaniały tort dla karnawałowych gości ufundowała Cukiernia „Świerczyńscy”. Wiele smakowitych ciast dostarczyli też znani cukiernicy: Alicja Frąckowiak i „Oleńka”, a także sami radni. Jedną z atrakcji był też pieczony dzik, który przekazali w darze organizatorom balu członkowie Górniczego Koła Łowieckiego „Jeleń”, wspierając tym samym szczytny cel imprezy.
Uczestnicy karnawałowej zabawy nie dość, że doskonale się bawili przez całą noc to jeszcze ani na chwilę nie zapominali o idei, która przyświecała zaproszeniu i nie szczędzili pieniędzy uczestnicząc w loteriach fantowych i licytacjach, które towarzyszyły zabawie przez całą noc. Dzięki licytacjom można było stać się m.in. szczęśliwym posiadaczem obrazów malarzy, którzy odwiedzali Szczawno-Zdrój ubiegłego lata, wspaniałej biżuterii, czy innych dekoracyjnych przedmiotów. Wśród fantów były też atrakcyjne wycieczki ufundowane przez biura turystyczne: Jolka oraz Juventur. Cały dochód z balu, który wyniósł 10829 złotych przeznaczony zostanie na organizację Klubu Seniora, które ma powstać w Szczawnie-Zdroju.
– To jedna z wyższych kwot, jaką udało się nam zebrać z organizacji balu + mówi wiceprzewodniczący rady, Józef Kaczanowski. – Dwa lata temu dochód z charytatywnego balu zasilił świetlicę środowiskową, którą wyposażono w nowe meble i komputer. Z kolei rok temu za pieniądze z podobnej imprezy zorganizowano wyjazd szczawieńskich dzieci z rodzin o niskim dochodzie na wakacyjny wypoczynek.
(RED)
 
FOTO: W trakcie licytacji i loterii uzbierano blisko 11 tys. zł.

REKLAMA

Click Here