https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Festiwal Ciasta i Wina w Hotelu Jedlinka

Plakat festiwal ciasta i winaChcesz w wyjątkowy sposób uczcić Dzień Kobiet? Zabierz swoją Panią na Festiwal Ciasta i Wina do Hotelu Jedlinka w Jedlinie – Zdroju. 8 marca będzie pięknie, słodko i wytrawnie!
 
Festiwal Ciasta i Wina w Hotelu Jedlinka zostanie zorganizowany po raz trzeci. Pierwsza impreza z tego cyklu odbyła się we wrześniu 2012 roku na dziedzińcu Pałacu Jedlinka pod hasłem „U źródeł Charlotty”. To właśnie patronce tej imprezy Jedlina – Zdrój zawdzięcza swoja uzdrowiskową karierę. Hrabina Charlotta Maximiliana von Puckler, właścicielka pałacu Jedlinka, była żoną słynnego austriackiego feldmarszałka Seher – Thossa. Podczas imprezy amatorzy słodkości mogli skosztować słodkich wypieków, przede wszystkim szarlotki, a także skosztować win francuskich, czeskich, przygotowywanych według tradycyjnych receptur. Ale organizatorzy zadbali nie tylko o ciało, ale i o ducha. Dorośli mogli zwiedzać pałac w towarzystwie historycznych postaci, natomiast dla najmłodszych przygotowane były warsztaty plastyczne i dodatkowe atrakcje. Gośćmi honorowymi I Festiwalu Ciasta i Wina byli potomkowie rodu Boehm, ostatniego przedwojennego właściciela Pałacu Jedlinka. Wyjątkowy charakter tej imprezy podkreśliła oficjalna prezentacja monografii o Jedlinie-Zdroju autorstwa Stanisława Michalika „U źródeł Charlotty”.
Bogaty program festiwalu stał się tradycją przyciągającą wielu mieszkańców Dolnego Śląska. W tym roku impreza została zaplanowana na 8 marca, czyli w Dzień Kobiet. Uroczyste otwarcie imprezy zostało zaplanowane na godz. 15.30, a kwadrans później odbędzie się koncert Agnieszki i Witolda Kozakowskich – gitarzystów klasycznych. Na godzinę 16.15 zaplanowany został seans z lampką wina, a po nim (o 16.45) recital Katarzyny Gisder. Kolejnym punktem bogatego programu będzie sesja pielęgnacyjna dla kobiet „Jestem piękna” (godz. 17.15), po której gospodarze festiwalu zaproszą gości na pokazy taneczne (godz. 17.45). Imprezę zakończy zaplanowany na godz. 20.00 seans filmowy „Wesele w Sorrento”.
– Oczywiście w trakcie festiwalu będą odbywały się degustacje wina, ciast i innych słodkości, podczas których będzie można kupować prezentowane wyroby. Udział w festiwalu jest bezpłatny, a rezerwacji stolików prosimy dokonywać telefonicznie (74) 847 49 00 oraz pocztą e-mail: hoteljedlinka@hoteljedlinka.pl – zachęcają organizatorzy Festiwal Ciasta i Wina w Hotelu Jedlinka.
(TP)

REKLAMA

Click Here