Tygodnik DB2010

Koniec wakacji w OSK

 

Tak, jak w poprzednich latach, Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” w Wałbrzychu zadbał o pożyteczne wypełnienie dzieciom wolnego, wakacyjnego czasu.

 

W ostatnich dwóch tygodniach zorganizowano m.in. pieszą i autokarowa wycieczkę, finały rozgrywek sportowych oraz zajęcia plastyczne. Podczas pobytu w wiejskiej zagrodzie edukacyjnej „Ostoja nad Młynówką” w Mościsku, zapoznano się z funkcjonowaniem wiejskiego gospodarstwa rolnego, obserwując np. niektóre maszyny rolnicze oraz uprawę zbóż. Dzieciom pokazano, jak niegdyś odbywało się pranie nad rzeką przy wykorzystaniu tzw. kijanki – płaskiej deseczki wystruganej z jednego kawałka drewna, zakończonej rączką. Po prezentacji dzieci samodzielnie prały na tarze, czyli pofałdowanej blasze.

Pieszą wycieczkę zorganizowano do ruin zamku Cisy. Dzieci zapoznały się z historią zamku oraz roślinnością Książańskiego Parku Krajobrazowego. W Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, uczestniczono w ceramicznych warsztatach malowania porcelanowych przedmiotów dekoracyjnych oraz zapoznano się z ekspozycjami w niektórych salach muzealnych. Uczestnicy zajęć obserwowali również ostatnie przygotowania do wystawy Marii Sadowskiej „Porcelanowe wakacje”.

Finałem wakacyjnych zajęć w OSK był bal przebierańców, urozmaicony zabawami prowadzonymi przez animatora. Podczas imprezy wybrano najciekawsze przebrania oraz wyłoniono zwycięzców konkursów sprawnościowych. Nagrodzono także laureatów wcześniej zorganizowanego konkursu „Mam talent”.

(BAS)

Koniec wakacji w OSK 3

Wesoły finał wakacji z OSK.

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej