Tygodnik DB2010

Budowa ruszyła

 

W Wałbrzychu brakuje przeszło trzech tysięcy mieszkań, a rozpoczęta 3 lipca inwestycja pomoże ograniczyć ten deficyt. Realizację pierwszej na Dolnym Śląsku budowy sfinansuje BGK Nieruchomości S.A. w ramach pilotażu rządowego programu Mieszkanie Plus.

 

Nowoczesne mieszkania na wynajem, z opcją dojścia do własności, zostaną wybudowane przy ulicy Husarskiej położonej na wałbrzyskim Podzamczu.

– Wałbrzych to pierwszy z samorządów na Dolnym Śląsku, gdzie będziemy realizować misję programu „Mieszkanie Plus”, czyli zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem, także dla słabiej uposażonych rodzin. Nasi przyszli najemcy to osoby o umiarkowanych dochodach, które z jednej strony nie kwalifikują się do uzyskania mieszkania komunalnego czy socjalnego, z drugiej zaś – nie mają szans na kredyt hipoteczny, czy zakup mieszkania na obecnym rynku – powiedział Grzegorz Muszyński, członek zarządu BGK Nieruchomości S.A. – W programie Mieszkanie Plus oferować będziemy bezpieczne warunki najmu, gwarantujące stabilizację w życiu rodzinnym i zawodowym. Przykład Wałbrzycha dowodzi, że dobra współpraca pomiędzy naszą spółką a samorządem umożliwia sprawną realizację ważnych dla lokalnych społeczności inwestycji.

Na działce o powierzchni około 1,5 ha. powstanie pięć sześcio- i siedmiokondygnacyjnych budynków wyposażonych w windy. Do dyspozycji przyszłych najemców będą oddane 157 zewnętrzne miejsca postojowe.

– Program Mieszkanie Plus jest wielką, od lat oczekiwaną szansą na rozwiązanie ogromnych problemów mieszkaniowych miast małej i średniej wielkości w Polsce. Miasta te ominął wielki boom deweloperski związany z programem Mieszkanie Dla Młodych, a ich własne możliwości budżetowe nie pozwalają na poważne komunalne inwestycje mieszkaniowe – powiedział Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. – Program mieszkaniowy realizowany przez BGK Nieruchomości to w przypadku Wałbrzycha przekroczenie pewnej bariery i cywilizacyjna nowa jakość. Bez zaangażowania poważnych środków budżetowych miasta powstaną mieszkania dla średnio zamożnych mieszkańców, dostępne w umiarkowanej cenie wynajmu.

(RED)

 

mieszkanie plus dworczyk szelemej

W uroczystej inauguracji programu Mieszkanie Plus w Wałbrzychu udział wzięli m.in. wiceminister obrony Michał Dwoarczyk i prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej