Tygodnik DB2010

Budują i remontują

 

Wiosna to początek nowych inwestycji w Jedlinie Zdroju. Chociaż w tym roku pogoda nas nie rozpieszcza, to prace przy inwestycjach w uzdrowiskowej gminie prowadzone są bez większych zakłóceń.

 

Kończy się przebudowa ulicy Włościańskiej. Położono już nową nawierzchnię, tam gdzie było to możliwe poszerzono pas jezdni, zamontowano nowe bariery ochronne, wykonano przepusty i odwodnienie. Na remont tej drogi gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości 63procent z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Od kilku tygodni także na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ulicy Kłodzkiej widać ciężki sprzęt budowlany. W szybkim tempie pojawiają się zarysy przyszłej ścieżki pieszo-rowerowej i bulwaru nad potokiem Jedlina. W najbliższym czasie powstaną dwa mostki łączące oba brzegi potoku.

Z kolei w centrum miasta, przy placu Zwycięstwa, powstaje nowe tak zwane centrum przesiadkowe. W tym miejscu powstaną miejsca parkingowe dla samochodów i rowerów oraz nowa wiata przystankowa z eleganckim granitowym krawężnikiem peronowym. Całości dopełni elektroniczna tablica informacyjna. W następnej kolejności ekipa budowlana przeniesie się do Kamieńska i Jedlinki gdzie będą montowane nowe wiaty przystankowe. Inwestycje te są realizowane ze środków pozyskanych w ramach wdrażanie strategii niskoemisyjnych.

W centrum miasta będzie także bezpieczniej. W miejscu, które staje się powoli centrum handlowym Jedliny Zdroju, dla zwiększenia bezpieczeństwa pieszych, powstało nowe przejście. Pozwoli to na bezpieczne przechodzenie przez ruchliwą jezdnię pomiędzy dwoma dużymi sklepami, targowiskami i parkingami.

(RED)

 remont placu jedlina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Jedlinie Zdroju prowadzone są inwestycje mające na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców.

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej