Tygodnik DB2010

Pięknie i pysznie

Zarząd Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju zorganizował Konkursu Palm Wielkanocnych oraz Konkurs Bab Wielkanocnych. Oba zadania zostały dofinansowane ze środków Uzdrowiskowej Gminy Miejskiej Szczawno-Zdrój.

 

palmy szczawno 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zarząd Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju zorganizował spotkanie wielkanocne z otwartym Konkursem Bab Wielkanocnych. Uroczystość odbyła się w holu Domu Zdrojowego, Konkurs Bab Wielkanocnych w sali wypoczynkowej tego obiektu. Spotkanie uświetnił koncert uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu. Konkurs Bab Wielkanocnych jest – podobnie jak odbywający się w tym samym czasie Konkurs Palm Wielkanocnych – ważnym czynnikiem zarówno scalającym środowisko lokalne jak i tworzącym miejscowe tradycje tak potrzebne, by łączyć mieszkańców we wspólnej idei. Tegoroczne baby miały formy tradycyjne, zaskakiwały również pomysłowością wykonania i niecodziennym smakiem. Powołane Jury konkursowe w składzie: Marek Fedoruk, Zenon Dec, Piotr Zbróg najwyżej oceniło babę wykonaną przez Stefana Okoniewskiego i przyznało jej pierwsze miejsce, drugie miejsce zdobył wypiek wykonany przez Monikę Leć, trzecie baba upieczona przez Weronikę Wawro. Ponadto jury przyznało dwa wyróżnienia: hotelowi Maria Helena w Szczawnie-Zdroju oraz Weronice Wawro za drugą upieczoną przez nią babę. Po odczytaniu wyników i obdarowaniu zwycięzców nagrodami, uczestnicy spotkania przystąpili do konsumpcji bab zgłoszonych do konkursu.

Z kolei do Konkursu Palm Wielkanocnych w tym roku zgłoszono 13 palm ze Szczawna i Wałbrzycha. Organizatorzy powołali jury, w skład którego weszli: Beata Wilczewska, Agata Guzik, Jolanta Pomes i Bogusław Giriń. Podczas trwania obrad jury konkursowego można było kupić ozdoby wielkanocne zrobione i wystawione przez uczniów klas plastycznych Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju. Po ocenie wyjątkowo pięknych w tym roku palm jury przyznało nagrody w trzech kategoriach. W kategorii dzieci I miejsce zdobyła palma wykonana przez Miejską Szkołę Podstawową w Szczawnie-Zdroju, II miejsce – Niepubliczny Zespół Szkół Specjalnych Sanatorium Mieszko w Szczawnie-Zdroju, a III miejsce – Niepubliczne Przedszkole U Mikołaja w Wałbrzychu. W kategorii młodzież I miejsce zajęło Duszpasterstwo Młodzieży przy Parafii Szczawno-Zdrój, II miejsce – Publiczne Gimnazjum w Szczawnie – Zdroju (klasa 1a), a III miejsce – Publiczne Gimnazjum w Szczawnie – Zdroju (klasa II b). W kategorii dorośli zwyciężyła Miejska Biblioteka Publiczna w Szczawnie-Zdroju, a II i III miejsce zajęło Towarzystwo Miłośników Szczawna-Zdroju. Mieszkańcy mogli podziwiać palmy podczas uroczystego pochodu ulicami miasta w niedzielę palmową.

(ICZ)

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej