https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

W oczekiwaniu na święta

Mieszkańcy Gminy Stare Bogaczowice wspólnie pielęgnują wielkanocne tradycje. W miniony weekend na terenie gminy odbył się Jarmark Wielkanocny oraz wielkopostny koncert kwartetu smyczkowego Filharmonii Sudeckiej.
 
Malowniczy teren Pałacu Struga zamienił się w sobotę w jarmark wielkanocny. Do Gminy Stare Bogaczowice przyjechali wystawcy ze świątecznym rękodziełem oraz wyrobami i potrawami, których nie może zabraknąć na wielkanocnym stole. Można było kupić wiejskie jaja, sery, dżemy, nalewki oraz spróbować przysmaków regionalnej kuchni. Organizatorzy zadbali także o występy artystyczne. Na scenie pojawiła się młodzież z Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach, która zaprezentowała Misterium Męki Pańskiej. Czas umilił także występ muzyczny góralskiej kapeli „Janicki”. Podczas jarmarku odbył się konkurs kulinarny na najciekawszą potrawę z jajem. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu. Tego dnia nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Było malowanie buziek, wspólne zdobienie pisanek i porcelany, zabawy przy muzyce oraz puszczanie wielkich baniek mydlanych. Wszystkie dzieci wzięły udział w konkursie szukania czekoladowych jajeczek.
– Jarmark wielkanocny to doskonała okazja do spędzenia radosnego czasu z najbliższymi. Cieszę się, że możemy wspólnie pielęgnować wielkanocne tradycje i jestem przekonany, że wydarzenie to wpisze się na stałe w kalendarz imprez naszej gminy – mówi Mirosław Lech, wójt Gminy Stare Bogaczowice.
Po jarmarku wielkanocnym przyszedł czas na uroczystości duchowe. W niedzielę palmową odbył się koncert wielkopostny. Kwartet smyczkowy z Filharmonii Sudeckiej zagrał w Kościele Parafialnym w Starych Bogaczowicach. Mieszkańcy gminy mieli okazję wysłuchać utworów Bacha, Schuberta i Mozarta.
(IL)
 jarmark wielkanocny struga
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jarmark wielkanocny w Pałacu Struga cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców i gości.

REKLAMA

Kliknij tutaj