Tygodnik DB2010

Kolorowe jarmarki

Mieszkańcy Szczawna – Zdroju i Gminy Stare Bogaczowice poczują Wielkanoc już w weekend przed świętami, a to wszystko dzięki jarmarkom wielkanocnym. Oprócz smacznych potraw, wyrobów wiejskich i rękodzieła, nie zabraknie muzyki na żywo oraz atrakcji dla dzieci.

 

8 kwietnia, w sobotę od godziny 11.00 do 18.00, jarmark wielkanocny zagości na terenie Gminy Stare Bogaczowice. W przepięknej scenerii Pałacu Struga pojawią się liczne stoiska z tradycyjną polską kuchnią, ręcznie wykonanymi ozdobami wielkanocnymi oraz wyrobami, których nie może zabraknąć na wielkanocnym stole. Tego dnia przeprowadzony zostanie także konkurs kulinarny „Ciekawe danie z jajem na wielkanocnym stole”, w którym na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać w Gminnym Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Starych Bogaczowicach.

Z kolei 9 kwietnia, w niedzielę od godziny 13.00 do 18.00, w jarmark wielkanocny zamieni się Hala Spacerowa w Parku Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju. Na gości jarmarku czekać będą miody, jaja, wiejskie chleby czy wyroby mięsne. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych.

Organizatorzy zapraszają do aktywnego uczestnictwa w jarmarkach i zaprezentowania swoich wyrobów. Wystawcy nie ponoszą żadnych kosztów. Chęć zamieszczenia swojego stoiska należy zgłaszać mailowo lub telefonicznie: jarmark w Strudze: e-mail: centrumstbog@onet.pl, tel. 535-696-896; jarmark w Szczawnie Zdroju: e-mail: promocja@szczawno-zdroj.pl, tel. 533-474-105.

(IL)

plakat-jarmark-1

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej