https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Polsko-czeskie plenery

Dzięki pozyskanym środkom w wysokości 56 tys. zł, w dniach 16-18 czerwca w czeskich Rokytnicach oraz 30 czerwca-2 lipca w Głuszycy zorganizowane zostaną plenery malarskie dla dorosłych mieszkańców Głuszycy oraz przedstawicieli strony czeskiej.
 spotkanie plener gluszyca
 
 
 
 
 
 
 
 
Ponadto 19 maja w Głuszycy i 26 maja w Rokytnicach zaplanowano plenery malarskie dla gimnazjalistów z obu partnerskich gmin. Dla uczestników projektu zostaną zakupione materiały malarskie. Wszystkie inicjatywy zostaną zrealizowane w ramach projektu „Malarze Gór Orlickich i Gór Sowich”. Pierwszy projekt partnerskich gmin Głuszycy i Rokytnic w Orlickich Górach, dofinansowany z funduszu mikroprojektów Euroregionu Glacensis INTERREG V-A Republika Czeska- Polska był tematem spotkania burmistrza Głuszycy Romana Głoda ze starostą Rokytnic w Orlickich Górach Petrem Hudouskiem. W spotkaniu roboczym w Urzędzie Miejskim w Głuszycy uczestniczyły także osoby odpowiedzialne za realizację projektu po polskiej i czeskiej stronie.
– Plenery będą doskonałą okazją do rozwoju talentów lokalnych twórców, poszerzenia wiedzy i umiejętności pod okiem znanych – polskich i czeskich artystów. Powstałe w czasie plenerów obrazy zostaną zaprezentowane 16 września na wystawie kończącej projekt w Centrum Kultury-MBP w Głuszycy. Zostanie także wydany album w wersji polsko-czeskiej prezentujący najładniejsze obrazy namalowane przez uczestników projektu – informuje burmistrz Roman Głód.
(SJ)

REKLAMA

Kliknij tutaj