Tygodnik DB2010

5 powodów, dla których warto wybrać ZOL „Waligóra”

W Sokołowsku na Dolnym Śląsku od 5 miesięcy funkcjonuje nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Istnieje co najmniej 5 powodów, dla których warto wybrać „Waligórę” jako miejsce godne opieki nad osobami starszymi, niesamodzielnymi i przewlekle chorymi.

waligora 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powiew nowoczesności

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy „Waligóra” został kompleksowo zmodernizowany i otwarty w 2016 roku. Dzięki staraniom spółki „Sanatoria Dolnośląskie” wymieniono m.in. wszystkie instalacje, zamontowano windę i zainstalowano nowoczesny system sygnalizacji przeciwpożarowej. ZOL jest wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, dopasowany do potrzeb oraz możliwości pensjonariuszy, a w każdym pokoju znajduje się łazienka przystosowana do osób niepełnosprawnych.

 

Szeroki wybór zajęć

 

„Waligóra” to jeden z nielicznych ośrodków na Dolnym Śląsku, który proponuje swoim pensjonariuszom szeroki wybór zajęć. W zależności od potrzeb i upodobań pacjenci mogą brać udział w muzykoterapii, arteterapii czy ludoterapii. Pensjonariusze nie mają czasu na nudę, gdyż każdy dzień wypełniony jest licznymi zajęciami. Czekają na nich także zajęcia indywidualne, jak rehabilitacja geriatryczna, rehabilitacja neurologopedyczna, spotkania z psychologiem czy konsultacje lekarskie.

 

waligora 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Wykwalifikowana kadra

 

Atutem ośrodka w Sokołowsku jest także personel, o którego rozwój dba spółka, organizując lub dofinansowując różnego typu szkolenia, udział w seminariach i konferencjach. W ramach projektu „Dostosowanie obiektu „Waligóra” w Sokołowsku do prowadzenia opieki długoterminowej nad osobami starszymi, niesamodzielnymi i przewlekle chorymi” przeprowadzono szkolenia, dzięki którym personel medyczny mógł zgłębić wiedzę specjalistyczną. Wówczas położono także nacisk na zdobycie kompetencji miękkich i umiejętności komunikacji z pacjentem.

 

Mikroklimat

 

Nie tylko sam ośrodek przyciąga do Sokołowska. W miejscowości położonej w centrum Gór Kamiennych panuje wyjątkowy mikroklimat, który sprzyja leczeniu chorób układu oddechowego, ortopedyczno-urazowego, laryngologicznego czy kardiologicznego. To dodatkowy czynnik, sprzyjający poprawie stanu zdrowotnego pensjonariuszy przebywających w „Waligórze”.
Miejscowość z tradycjami uzdrowiskowymi
Potencjał uzdrowiska został dostrzeżony w Sokołowsku już w XIX wieku. Mieściło się tam między innymi pierwsze w Europie sanatorium przeciwgruźlicze doktora Brehmera, na którym wzorowali się Szwajcarzy, tworząc ośrodek w Davos. Swój kompleks utworzył również baron von Rössing, współpracujący z doktorem Theodorem Römplerem. W Sokołowsku funkcjonowało jeszcze wiele innych pensjonatów i zakładów leczniczych, w których tradycje wpisuje się ZOL „Waligóra”.

Szczegóły dotyczące pobytu w ZOL „Waligóra” można uzyskać drogą telefoniczną 74 845 17 85 www.waligora.info.pl

Projekt „Dostosowanie obiektu «Waligóra» w Sokołowsku do prowadzenia opieki długoterminowej nad osobami starszymi, niesamodzielnym i przewlekle chorym” dofinansowano z środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej