Tygodnik DB2010

Nie boimy się wyzwań

Rozmowa ze starostą wałbrzyskim Jackiem Cichurą.

 

Rada Powiatu Wałbrzyskiego 16 grudnia 2016 r. jednogłośnie uchwaliła budżet powiatu na 2017 rok. Jak skomentuje Pan ten fakt?

Jacek Cichura: – Dla mnie i całego zarządu powiatu jest to oczywiście sukces. I powtórzę to, co mówiłem bezpośrednio po sesji: cieszę się, że opozycyjni radni odrobili tym razem lekcję.

 

Z czego wynikają sukcesy obecnego Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego?

– Przed Powiatem Wałbrzyskim stoją duże wyzwania, których się nie boimy. Od początku swojej kadencji podkreślałem, że wprowadzę nową jakość w zarządzaniu powiatem. Sprawnie działająca kontrola menadżerska przynosi widoczne efekty. Wszystkie inwestycje są starannie przygotowywane, przetargi ogłaszamy już na początku roku, dobrze współpracujemy z samorządami i instytucjami rządowymi. Jesteśmy jednym z liderów wśród powiatów na Dolnym Śląsku. Rozwiązujemy rzeczywiste problemy mieszkańców naszego powiatu. Działamy na wielu płaszczyznach, min. remontujemy drogi, walczymy z bezrobociem, inwestujemy w oświatę i kulturę. To nie przypadek, że Powiat Wałbrzyski został pierwszym laureatem programu Dolnośląska Stolica Kultury. Chcę tutaj również serdecznie podziękować wszystkim pracownikom Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu za ciężką i dobrze wykonaną pracę, bo bez zaangażowania ludzi nie byłoby tych sukcesów. Ja to dostrzegam, doceniam i dziękuję im za to.

 

A jakie są plany zarządu powiatu na ten rok?

– W 2017 r. będziemy kontynuowali boom inwestycyjny: wyremontujemy blisko 20 km dróg powiatowych oraz mosty – jest to jeden z naszych priorytetów z uwagi na poprawę komfortu oraz bezpieczeństwa mieszkańców i wszystkich użytkowników dróg powiatowych. Praktycznie każdy z nas codziennie z nich korzysta: jeździ do pracy, do rodziny, wozi dzieci do szkół i przedszkoli. Planujemy też szereg remontów i modernizacji w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, będziemy wspierać jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, pozyskaliśmy środki na wdrażanie odnawialnych źródeł energii w obiektach użyteczności publicznej, staramy się pozyskać środki na realizację projektu „ Platforma e-usługi administracji publicznej Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu”, nadal będziemy aktywnie wspierać rozwój kultury. Przedstawiłem Państwu jedynie ogólny zarys działań, które Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego pod moim kierownictwem będzie realizował w tym roku. Zabrakłoby stron w gazecie na wyszczególnienie wszystkich planowanych działań.

(GŁ)

 jacek-cichura-poziom

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Starosta wałbrzyski Jacek Cichura.

 

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej