Tygodnik DB2010

Wędkowanie z nagrodami

W Golińsku odbyły się Wędkarskie Zawody Spławikowe o Puchar Burmistrza Mieroszowa. W zawodach wzięło udział 39 zawodników.

 

Zawodnicy po wylosowaniu i zajęciu stanowisk, rozpoczęli łowienie o godzinie 9.00. Upał nie rozpieszczał uczestników, nawet tych kibicujących, wśród których byli m.in. burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński, przewodnicząca Rady Miejskiej Mieroszowa Maria Chmielnicka oraz radny Dariusz Szmulik.

– Dopinguję każdemu wędkarzowi, ale najbardziej tym najmłodszym, którzy pasją nie ustępują najbardziej doświadczonym. Zaskakująca jest liczba kobiet biorących udział w zawodach, wiemy bowiem, że jest to hobby raczej przypisane mężczyznom – mówił burmistrz, okrążając staw i życząc powodzenia każdemu uczestnikowi.

O godzinie 13:15 wędkarze usłyszeli sygnał kończący zawody, a komisja rozpoczęła ważenie wyłowionych ryb, które następnie wracały do stawu. Zawodnicy czekali na wyniki w rodzinnej atmosferze, delektując się przepyszną grochówką. Po zliczeniu wyników burmistrz Mieroszowa, przewodnicząca rady miejskiej oraz wiceprezes Okręgu Wałbrzyskiego Polskiego Związku Wędkarzy Kazimierz Stolarz wręczyli nagrody zwycięzcom.

(UM)

 

Wyniki

Seniorzy

I miejsce – Przemysław Paraszczak

II miejsce – Waldemar Szywała

III miejsce – Karol Magiera

 

Juniorzy

I miejsce – Jakub Lewandowski

II miejsce – Tymoteusz Duda

III miejsce – Patryk Kowalski

 

Najlepsza kobieta: Sylwia Szywała

zawody splawikowe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zwycięzcy Wędkarskich Zawodów Spławikowych o Puchar Burmistrza Mieroszowa.

Tags: , , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej