Tygodnik DB2010

Bezpieczniej i wygodniej

Koniec problemów wynikających z braku miejsc postojowych dla samochodów osobowych nad jeziorem Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim! Nowy parking nad jeziorem został już oddany do użytku.

 

O tym, jak trudno było zaparkować samochód nad jednym z najpopularniejszych i najpiękniejszych jezior zaporowych w Sudetach, które po wielu latach ponownie staje się ośrodkiem letniego wypoczynku, rekreacji i turystyki, wie chyba każdy kierowca, który kiedykolwiek miał sposobność przebywania nad jeziorem w Zagórzu Śląskim. Ale to już przeszłość!

– Gmina Walim, wychodząc naprzeciw tym problemom, zrealizowała niezwykle ważne zadanie, czyli wybudowała oświetlony parking, liczący 78 miejsc postojowych, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. Zadanie opiewające na kwotę 565 173,99 zł w całości zrealizowane zostało z budżetu Gminy Walim, natomiast wykonawcą robót była firma Drog-Ziem z siedzibą w Stanowicach.  Podczas tegorocznych wakacji wszyscy zmotoryzowani nareszcie będą mieli możliwość bezpłatnego, bezpiecznego i wygodnego pozostawienia swojego pojazdu na parkingu. To jednak nie koniec wygód przygotowywanych przy parkingu nad jeziorem Bystrzyckim, ponieważ prowadzone są prace projektowe związane z budową obiektu obsługi turystycznej wraz z akwarium, ukazującym faunę i florę naszego jeziora. Zapraszamy do korzystania z uroków i atrakcji Zagórza Śląskiego oraz do pozostawiania swoich aut na bezpłatnym parkingu, który jest już dostępny dla wszystkich zmotoryzowanych – zachęca Adam Hausman, wójt Gminy Walim.

(RED)

parking zagorze jezioro

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowy, bezpłatny parking przy jeziorze Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim może pomieścić 78 samochodów osobowych.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej