Tygodnik DB2010

Powiat pomaga strażakom

Wałbrzyscy strażacy otrzymali 33 nowe maski do aparatów oddechowych, które będą wykorzystywane w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego dokonał zakupu masek za kwotę blisko 20 tysięcy złotych.

 

Komendant Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu Grzegorz Kułak wyjaśnijł, że maski dają ochronę, pozwalając wejść strażakom do sfery niebezpiecznej, zadymionej, która zagraża życiu. Maski, których strażacy używali do tej pory, nie dają 100% zabezpieczenia przed szkodliwym powietrzem m.in. ze względu na wiek i związany z nim stan techniczny.

– Ten zarząd i ta rada powiatu podjęły wyzwanie, aby zerwać z fikcją. Chcieliśmy być żywym dowodem na to, że dbamy o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu wałbrzyskiego. Partycypujemy w kosztach funkcjonowania między innymi straży pożarnej. Nie jest to odosobniony przypadek. W tym roku maski, w tamtym roku dofinansowaliśmy straż pożarną między innymi przy zakupie radioprzemiennika, który umożliwił komunikację pomiędzy poszczególnymi gminami. Na bieżąco działamy na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, na przykład poprzez finansowanie zakupu samochodu bojowego dla Straży Pożarnej w Boguszowie Gorcach. Jestem zadowolony, że możemy przekazać najnowocześniejsze maski, które niewątpliwie chronią życie strażaków, poświęcających swoje życie dla ratowania innych. Mam nadzieję, że ten zarząd i ta rada powiatu dalej będą kontynuować to, co należy się obywatelom. Wiem jak ważne jest bezpieczeństwo. Dzisiaj część naszego wkładu w to bezpieczeństwo przekazaliśmy na ręce komendanta – powiedział starosta wałbrzyski Jacek Cichura.

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

cichura kulak maski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Starosta Jacek Cichura i komendant Grzegorz Kułak podczas przekazania strażakom masek do aparatów oddechowych.

Tags: , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej