Tygodnik DB2010

XIV Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu

Drezyny ręczne i spalinowe wracają na sowiogórskie tory! Tradycyjnie, w przedostatni weekend lipca, zapraszamy na wielkie, drezynowe święto. To już 14. edycja kultowego wydarzenia, które od lat przyciąga wielu miłośników kolei – od najmłodszych do najstarszych.

 

– Przez dwa dni w Jugowicach będzie można zarówno zobaczyć ciekawe pojazdy kolejowe, jak i skorzystać z możliwości przejażdżki nimi. Dla pewnych siebie i spragnionych rywalizacji – zawody na dwóch odcinkach. Podstawowy, którego zasady nie zmieniają się od lat, to jazda w parach na drezynie ręcznej. Przed uczestnikami do pokonania odcinek 2x200m (tam i z powrotem), po jednym z torów na stacji. Rywalizacja będzie podzielona na kategorie. Najlepsi z każdej kategorii otrzymają nagrody i upominki przygotowane przez Gminę Walim i naszych partnerów. Ponadto dla naprawdę odważnych mamy zawody dla twardzieli. Ważną zmianą jest to, że ta kategoria zostanie w tym roku rozegrana w sobotę. Do rywalizacji zapraszamy drużyny składające się z 4 pełnoletnich osób. Przed nimi trudna misja! Podjazd na stację, z wiaduktu w Jugowicach. W sumie, górski odcinek liczący 1100m! Warto zebrać znajomych i sprawdzić, czy uda się pokonać ustanowiony w ubiegłym roku rekord. W tej kategorii, może wystartować tylko 20 drużyn. Zapisy na zawody – w sobotę od godziny 10.00 w biurze zawodów – zachęca Bartosz Szarafin z Sowiogórskiego Bractwa Kolejowego.

Równolegle przez dwa dni istnieje możliwość przejażdżek rekreacyjnych drezynami na stacji oraz w górę i dół linii kolejowej nr 285. Jednej z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych na terenie naszego kraju. Do wyboru różne pojazdy z Polski i zagranicy. To wszystko na nieczynnej stacji PKP w Jugowicach w gminie Walim, która na dwa dni w roku, zamienia się w prawdziwą polską stolicę drezyn.

– Na czas imprezy uruchamiamy połączenie autobusowe pomiędzy Jedliną-Zdrój, a Jugowicami. Dzięki temu będzie można łatwiej dojechać i wrócić z wydarzenia. Kursy będą realizowane przez prawdziwy, amerykański autobus szkolny. Odjazdy są skomunikowane z wybranymi kursami linii nr 5. Szczegóły na stronie www.drezyny.org. To jednak nie wszystko. Gmina Walim – jak co roku – przygotowuje szereg atrakcji dodatkowych. Wśród nich program dla dzieci, prezentacja drużyny futbolu amerykańskiego Miners Wałbrzych, program kulturalny „Podróż z Muzyką” czyli Zespół Muzyczny „KWARC oraz „Maestro”. Po ogłoszeniu wyników – koncert muzyki irlandzkiej w wykonaniu „Dagda Point”, a na deser DJ „Raf’G. Nie zabraknie również stoisk z gastronomią oraz lokalnych wystawców. Więcej informacji, dojazd oraz szczegółowy program na stronie: www.drezyny.org. Bieżące informacje i aktualności na:  www.fb.com/SowiogorskieBractwoKolejowe – dodaje Bartosz Szarafin.

Organizatorami imprezy są Gmina Walim i Sowiogórskie Bractwo Kolejowe.

(RED)

SONY DSC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas dwudniowej imprezy na stacji w Jugowicach największym zainteresowaniem cieszą się przejażdżki drezynami.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej