Tygodnik DB2010

Rajd eko szlakiem

Młodzież z Gimnazjum im. Krzysztofa Kieślowskiego w Mieroszowie oraz Domu Dziecka „Cahtarina” w Nowym Siodle aktywnie świętowała Dzień Dziecka, uczestnicząc w rajdzie ekologicznym na Lesistej Wielkiej. W ramach zajęć na Eko Szlaku i w Eko Klasie, odbyły się trzy patrole, mające za zadanie zaobserwowanie piękna lokalnej przyrody oraz przygotowanie materiałów zdjęciowych dotyczących promocji ekologii i piękna Gór Suchych.

 

– Spotkanie młodzieży z ekologią to część zainicjowanego przez Gminę Mieroszów pomysłu , który uzyskał wsparcie Funduszu Toyoty w ramach akcji „Dobre pomysły zmieniają świat”. Do realizacji  projektu EKO-SZLAKU włączyły się także: Nadleśnictwo Wałbrzych, Dolnośląskie Parki Krajobrazowe, Firma Friedlander, Zebra Sp z o.o , PGK Sanikom Sp z o.o , PHU LAS BUD s.c, PWSZ im. Angelusa Silesiusa, Gimnazjum im. Krzysztofa Kieślowskiego, Państwowy Dom Dziecka „CATHARINA”, drużyna VIRTUS Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, Stowarzyszenie „Dolina Inspiracji z Sokołowska oraz wielu ludzi, którzy cały czas wspierają tę inicjatywę.

Zadania postawione dziecięcym eko-patrolom zostały wykonane celująco, młodzież uczestniczyła również w grach i zabawach sportowych. Imprezie patronował i nad jej przebiegiem czuwał burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński, który przyjął również uroczystą deklaracje harcerzy z ZHR Virtus prowadzenia systematycznej obserwacji Eko Szlaku. Na koniec wszyscy posilili się przy ognisku, posprzątali szlak wyrzucając znalezione odpadki do wyznaczonych pojemników. Kiedy ostatni uczestnicy odjeżdżali autobusem spadł ulewny deszcz, żegnając naszych ekologów. Wszystkim jeszcze raz dziękujemy za uczestnictwo i wsparcie projektu, a turystów zapraszamy na cały szlak, który będzie gotowy na początku lipca 2016 r. – mówi Wiesław Zalas, zastępca burmistrza Mieroszowa.

(RED)

eko szlak mieroszow

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie z gminy Mieroszów podczas zajęć na Eko Szlaku i w Eko Klasie

Tags: , , , , , , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej