Tygodnik DB2010

Jubileusz boguszowskiej szkoły

Zbliża się jubileusz 70-lecia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Boguszowie- Gorcach. Główne uroczystości odbędą się 22 kwietnia 2016 roku. 

 

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 9.30 mszą św. w kościele parafialnym pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcie NMP w Boguszowie – Gorcach. Druga część imprezy odbędzie się na terenie PSP nr 6 przy ul. Kopernika 7 w Boguszowie  – Gorcach, gdzie o godzinie 11.00 nastąpi odsłonięcie pamiątkowej tablicy. Następnie, o godzinie 12.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Boguszowie – Gorcach, uczniowie szkoły przedstawią przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny.

– Jubileusz 70-lecia naszej szkoły to wyjątkowa okazja do wspólnego spotkania po latach, to dla wielu z nas sentymentalna podróż do przeszłości. 15 stycznia 1946 placówka po raz pierwszy otworzyła swoje podwoje dla polskich i niemieckich dzieci. Chodzili do niej dziadkowie i rodzice niejednego z obecnych wychowanków szkoły. Mimo upływu lat, szkoła pozostała bliską uczniom, a dla rodziców szkołą dbającą o rozwój młodego człowieka, która zawsze mogła poszczycić się swymi wychowankami i zaangażowanymi w pracę ludźmi. Uroczystość jest próbą zweryfikowania dorobku, próbą, jaką w swojej biografii przeżywa każda szkoła. Jest także okazją do osobistego zmierzenia się z tradycją placówki, systemem wartości i wypracowaną renomą. Nasza szkoła jest silnie osadzona w tradycji, a równocześnie ulegająca dynamicznym przemianom, stawiająca na wszechstronny rozwój ucznia, otwartego na wyzwania współczesnego świata. W minionym dziesięcioleciu nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach 3 projektów unijnych: „Szkoły równych szans”, „Boguszowska szóstka- akademią prymusów”, „Zrozumieć świat”. Cyklicznie organizujemy imprezy środowiskowe: „Dzień walki z dyskryminacją osób niepełnosprawnych”, „Biała Sobota”, „Festyn Święto Rodzin”, konkursy międzyszkolne i powiatowe, a w czerwcu 2015 przeprowadziliśmy charytatywny „Festyn dla Wiktorii”. Placówka posiada plac zabaw dla dzieci Radosna Szkoła, tytuł „Szkoły na pTAK” i „Zielony ogród- przyjazne środowisko dla owadów zapylających”. Szkoła dysponuje nowoczesnym wyposażeniem z zakresu TIK , przeszła gruntowny remont i zyskała nowe oblicze, które może stanowić dużą niespodziankę dla byłych absolwentów. Absolwenci, rodzice uczniów i wszyscy przyjaciele szkoły będą mogli przypomnieć sobie historię placówki, ale też poznać jej teraźniejszość, spotkać się z przyjaciółmi oraz dawno niewidzianymi znajomymi. Wszystkich absolwentów, byłych pracowników szkoły, jej przyjaciół i sympatyków zapraszamy na jubileusz siedemdziesięciolecia. Zapraszamy do miejsca, w którym pasja ludzi splata się z losami innych, gdzie mądrość idzie w parze z miłością do przyrody i chęcią poznawania świata. Szczegółowy program uroczystości znajduje się na naszej stronie internetowej: http://www.psp6boguszow-gorce.pl/ – zachęca w imieniu organizatorów Ewa Wiewiórowska.

(RED)

herb boguszowa gorc

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej