Tygodnik DB2010

Wieczór filmowy

Radny Gminy Walim Łukasz Kazek oraz Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu zapraszają na pokaz filmów, który odbędzie się 5 marca 2016 roku w sali kinowej CKiT.

O godz. 17:00 rozpocznie się projekcja filmu w reżyserii Krzysztofa Dzięciołowskiego pt. “Efekt Chopina”. Autorzy filmu postawili sobie za zadanie pokazanie aktualności muzyki polskiego największego kompozytora. Główną bohaterką jest badaczka życia i twórczości Chopina, wokalistka jazzowa Marita Alban Juarez, wychowywana w Polsce córka Peruwiańczyka i Polki. Każdego z artystów, występujących w filmie, inspirowało co innego – by grać Chopina…

Z kolei na godz .18:00 zaplanowany został pokaz filmu w reżyserii Małgorzaty Kozery pt. ”Był BUNT”. Okrągły Stół oraz pierwsze częściowo wolne wybory z czerwca 1989 roku niosły Polakom nadzieję na lepszą przyszłość. Także więźniom – często skazanym surowymi wyrokami za niewielkie przestępstwa kryminalne i gospodarcze. Rozbudzone początkowo wielkie nadzieje na amnestię szybko przerodziły się w rozczarowanie, niezadowolenie i bunt. Dokument przedstawia historię największych zamieszek więziennych w Europie po II wojnie światowej, które miały miejsce w zakładach karnych w Nowogardzie, Czarnem i Goleniowie.

Wstęp  na walimski wieczór filmowy jest bezpłatny.

(RED)

kazek

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej