Tygodnik DB2010

Każdy może pomóc!

Z każdym dniem przybywa osób, które w urzędach skarbowych składają roczne rozliczenia podatkowe. Samorządowcy apelują, by w deklaracjach wpisywać adres zamieszkania, by pieniądze pozostały w naszych gminach, a przedstawiciele organizacji samorządowych przypominają o przekazaniu 1 procenta podatku na rzecz osób potrzebujących oraz instytucji pożytku publicznego.

 1 procent logo 3

Apel o lokalny patriotyzm kierują do swoich mieszkańców włodarze wszystkich gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej. Kolejną grupą, która liczy na nasze wsparcie przy okazji corocznego rozliczania się z fiskusem, to organizacje pożytku publicznego, które między innymi opiekują się dziećmi niepełnosprawnymi, propagują i wspierają twórczość literacką, dbają o interesy konsumentów, prowadzą domy dziecka, uczą tańczyć i śpiewać, organizują wyprawy do jaskiń. A to tylko niektóre z dziedzin, jakimi się zajmują. Każdy może im pomóc, przekazując 1 procent podatku. Bez tych stowarzyszeń, związków, towarzystw i fundacji, wiele osób pozostawałoby bez żadnego wsparcia, marnowałby się talenty, młodzież i starsi mieliby mocno ograniczone możliwości pożytecznego spędzania wolnego czasu. Na szczęście są kluby sportowe, piłkarskie, sztuk walki, kolarskie, górski i jaskiniowy, które, oprócz treningów z różnych dyscyplin, uczą wytrwałości, szlachetnej rywalizacji, aktywnego trybu życia. Co poczęłyby rodziny nieuleczalnie chorych ludzi, gdyby nie Towarzystwo Opieki Paliatywnej i prowadzone przez nie hospicjum stacjonarne? Dokąd poszliby rodzice okrutnie potraktowanych przez los chorych dzieci, gdyby nie Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej? Wszystkie te organizacje, funkcjonujące głównie dzięki niezmordowanym zapaleńcom, nie liczącym godzin spędzanych na pracy, czekają też na wsparcie podatników, odprowadzających obowiązkowe kwoty do urzędu skarbowego. Wielkim wsparciem są odpisy w wysokości 1 procenta podatku, przekazywane organizacjom pożytku publicznego, według wskazań indywidualnych osób.

– Każdy z nas musi zapłacić podatek, ale jego część można przekazać organizacjom pozarządowym. Przekażcie nam ten 1 %, znacie nas, widzicie naszą pracę, jesteśmy blisko, możemy być przydatni każdemu mieszkańcowi naszego miasta i powiatu. Rozliczymy się z każdego grosza, zawsze można sprawdzić, na co zostały wydane wasze pieniądze – zapewniają przedstawiciele instytucji trzeciego sektora.

Spis wszystkich organizacji, wraz z numerami KRS, można znaleźć na stronach internetowych.

(RED)

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej