Tygodnik DB2010

Proste plecy

Publiczne Gimnazjum nr 6 im. Janusza Korczaka Wałbrzychu wraz ze Specjalistycznym Szpitalem dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu organizują 3 października 2015 r. bezpłatne badania w kierunku skolioz dla dzieci. Akcja pod hasłem „Zbadaj swoje dziecko – to takie proste mieć plecy proste” organizowana jest w sobotę, w godzinach od 10.00 do 16.00 w centrum handlowym w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin.

– W tym dniu będzie możliwość przebadania dzieci w wieku od 5 do 18 roku życia w kierunku wad postawy (m.in. skrzywienie kręgosłupa, plecy okrągłe, plecy wklęsłe, wady stóp). W przypadku stwierdzenia, przez specjalistów – lekarzy ortopedów wady postawy, dzieci będą kierowane na bezpłatne zajęcia rehabilitacyjne do ognisk gimnastyki korekcyjnej (prowadzonych przez Publiczne Gimnazjum nr 6 im. J. Korczaka) na terenie Wałbrzycha – wyjaśnia Ewa Gratzke, dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 6 im. Janusza Korczaka w Wałbrzychu.

Bezpłatna akcja profilaktyczna „Zbadaj swoje dziecko – to takie proste mieć plecy proste” organizowana jest pod patronatem prezydenta Wałbrzycha dra Romana Szełemeja.

(RED)

badania

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej