Tygodnik DB2010

Połatali ul. Sztygarską

– W końcu połatali nam ulicę! – powiadomili naszą redakcję mieszkańcy i użytkownicy ul. Sztygarskiej w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin. Po naszych publikacjach i petycjach złożonych w tej sprawie w urzędach, wreszcie droga nadaje się do użytkowania.

 

Przypomnijmy: w lutym tego rok użytkownicy ul. Sztygarskiej w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin zwrócili się do naszej redakcji z prośbą o interwencję w sprawie katastrofalnego stanu nawierzchni jezdni. – Wyrw jest tyle, że miejscami nie ma szans na ich ominięcie. Jest to szczególnie niebezpieczne, gdy stoi woda i nie widać, co jest pod nią – alarmowali nasi Czytelnicy.

Ulica Sztygarska jest boczną drogą, która biegnie wzdłuż ogrodzenia WZK Victoria. Już na wjeździe z ul. Kosteckiego witała użytkowników jezdni spora wyrwa. Potem przez kilkaset metrów było w miarę normalnie, ale prawdziwy koszmar dla kierowców zaczynał się tuż za ostatnim budynkiem mieszkalnym.

– Choć kierowcy muszą tu jechać bardzo wolno, by nie uszkodzić zawieszenia, to i tak jest tu niebezpiecznie – mówiła nam jedna z mieszkanek pobliskiego bloku. – Strach tędy iść, bo nie wiadomo jak będą jechały samochody, które muszą omijać te wyrwy.

Sprawą zainteresowaliśmy Zbigniewa Morawskiego z Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu, który był zaskoczony informacją o złym stanie tej ulicy:

– Pracuję tu od kwietnia ubiegłego roku i nikt nie dzwonił do nas w sprawie tej ulicy, bo bym zapamiętał. Jeśli jest interwencja, to dokonujemy objazdu i sprawdzamy stan faktyczny, a potem kolektywnie podejmujemy działania, które zależą od posiadanych środków. Potrzeby są ogromne i z przykrością stwierdzam, że nie wiemy skąd na to wziąć pieniądze – mówił na naszych łamach.

Po naszej publikacji (Tygodnik DB 2010 nr 7 z 19.02.2015 r.) najpierw została przeprowadzona wizja lokalna na ul. Sztygarskiej. Po niej została opracowana dokumentacja i w końcu, w połowie czerwca tego roku, pojawili się na niej drogowcy, którzy połatali dziury.

– W imieniu naszych klientów i własnym dziękujemy – mówi Roman Szkoła, współwłaściciel Stacji Demontażu Pojazdów Darwód, działającej przy ul. Sztygarskiej w Wałbrzychu.

Zadowolenia nie kryją klienci stacji oraz mieszkańcy.

– Martwi nas trochę jakość wykonanych prac. Obawiamy się, że jak przyjdą roztopy i przymrozki to jezdnia szybko wróci do poprzedniego stanu – dodają mieszkańcy ul. Sztygarskiej.

Robert Radczak

SONY DSC

 

 

 

 

 

 

Ulica Sztygarska w Wałbrzychu została w końcu połatana, ale mieszkańcy mają zastrzeżenia do jakości wykonanych prac.

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej