Wielki turniej małych piłkarzy

deichman
Chorwacja i Walia zwycięzcami turnieju finałowego Deichmann Minimistrzostwa 2015, który został rozegrany w Wałbrzychu. Przez dwa dni w piłkarskich rozgrywkach rywalizowali młodzi zawodnicy z całej Polski (łącznie 64 drużyny). Mecze odbywały się na stadionie oraz boiskach piłkarskich w Centrum AQUA ZDRÓJ. Po niezwykle zaciętym finale w kategorii U9 zwyciężyli zawodnicy Chorwacji (Miasteczko Śląskie), pokonując Argentynę (Białystok) w rzutach karnych 3:2. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Czech (Tychy). W kategorii U11 pierwsze miejsce wywalczyła Walia (Łódź), wygrywając w meczu finałowym 1:0 z Argentyną (Kielce). Trzecie miejsce na podium zdobyli zawodnicy ze Słowenii (Bydgoszcz). Nagrodą główną w turnieju był wyjazd na mecz Bayernu Monachium.