Tygodnik DB2010

Będzie siłownia na Podzamczu?

Rada Wspólnoty Samorządowej Podzamcze, wychodząc naprzeciw licznym propozycjom mieszkańców osiedla, na posiedzeniu 19 maja br. podjęła uchwałę w sprawie  wniesienia w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego 2016 projektu siłowni plenerowej.

 

– Jest to już kolejna próba zrealizowania tego pożytecznego dla podzamczan zamierzenia w ramach WBP. Liczymy, że tym razem się uda – powiedział przewodniczący RWS Jerzy Frajnagiel.

Siłownia postałaby na terenie zielonym pomiędzy kościołem parafialnym p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła a trasą pieszo-rowerową przy al. Podwale. Byłaby ogólnodostępna przez całą dobę i bezpłatna. Wyposażenie siłowni stanowiłyby urządzenia z serii Trainer: Fitness+Eco+Premium+Senior.

Pomysłodawcy założyli, że siłownia plenerowa stanie się integralną częścią istniejącej trasy pieszo-rowerowej i miejscem, które zachęci do aktywnego spędzania wolnego czasu dzieci od 10 lat, młodzież, dorosłych, w tym seniorów, a także osoby niepełnosprawne. Urządzenia siłowni, wybrane przez specjalistów ds. rehabilitacji, służą do ćwiczeń całego ciała. Podzielone są również na grupy przewidziane do treningu siłowego, poprawiającego koordynację ruchową, krążenie krwi i masujące. Biegacze, miłośnicy nordic walking i rowerzyści, będą mogli zatrzymać się na dłużej w tym rejonie osiedla i po wcześniejszym wysiłku z zaangażowaniem rąk i nóg, ćwiczyć też inne partie mięśni.

Na koordynatora ds. realizacji projektu, powołano Andrzeja Szulca, członka Zarządu RWS. W przygotowaniu projektu skorzystano z inicjatywy, wiedzy i doświadczeń innego członka Rady – Stanisława Drabika.

Na tym samym posiedzeniu, do składu Zarządu RWS Podzamcze, na miejsce wakujące po Dariuszu Lendzie, powołano Kazimierza Luzińskiego, jednocześnie powierzając mu funkcję zastępcy przewodniczącego rady.

Andrzej Basiński

 Silownia

Teren zaplanowany na siłownię plenerową.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej