Tygodnik DB2010

Wiosenne inwestycje

Gmina Stare Bogaczowice stała się w ostatnich dniach placem budowy. W kilku sołectwach prowadzone są inwestycje, które poprawią jakość życia i bezpieczeństwo w gminie.

SONY DSC

 

 

 

 

 

 

Rozpoczęły się prace budowlane przy wznoszeniu obiektu świetlicy wiejskiej w Jabłowie. Już widoczne są fundamenty i zarys budynku w którym będzie sala o powierzchni 120 m2 i pomieszczania świetlicy dla dzieci oraz zaplecze kuchenne. Obok powstanie parking i plac zabaw. Inwestor, czyli gmina Stare Bogaczowice, planuje uruchomienie placówki w listopadzie tego roku.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, wspólnie z gminą Stare Bogaczowice, przystąpiło do zagospodarowania pobocza drogi w okolicy pawilonów w Starych Bogaczowicach. Zwiększy to bezpieczeństwo użytkowników drogi i klientów okolicznych sklepów oraz ośrodka zdrowia. Inwestycja zostanie zakończona w pierwszej połowie maja tego roku.

Starostwo powiatowe przeprowadza także remont drogi powiatowej przebiegającej przez Gostków. Na odcinku ok. 0,5 km zniszczona warstwa drogi zostanie sfrezowana i na całości położona będzie nowa nawierzchnia asfaltowa.

Z kolei druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Stare Bogaczowice, wspólnie z pracownikami Zakładu Gospodarki Komunalnej, ukończyli montaż bramy wjazdowej i ogrodzenia wokół strażnicy OSP. Dotychczas zdarzało się, że teren przed strażnicą był traktowany jako miejsce parkingowe dla samochodów wywożących drewno z lasów i utrudniało to manewrowanie samochodami OSP.

(TP)

Tags: , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej