Tygodnik DB2010

Akcja Znicz

Przygotowania do Dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek, które przypadają w ten weekend, są na ukończeniu. Przy cmentarzach we wszystkich miejscowościach panuje wzmożony ruch. – Apelujemy o ostrożność i uwagę – mówią policjanci, którzy na drogach prowadzą Akcję Znicz.

urnarium

 

 

 

 

 

 

 

 

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu prowadzi prace porządkowe przy wałbrzyskich nekropoliach. Miejski Zakład Usług Komunalnych, który odpowiada za utrzymanie trzech miejskich cmentarzy przy ul. Moniuszki, ul. Cmentarnej i ul. Żeromskiego informuje, że w tym roku większa będzie liczba toalet i pojemników na śmieci. Ponadto pracownicy MZUK będą pełnić dyżury na miejskich cmentarzach, udzielając informacji i pomocy mieszkańcom. 1 listopada autobusy komunikacji miejskiej kursować będą według rozkładu jazdy ważnego w dni robocze z wyjątkiem linii nr 4, która kursować będzie według specjalnego rozkładu jazdy (zwiększenie liczby kursów).

 

Od 31.10.2014r. do 02.11.2014r. obowiązywać będzie następująca zmiana w organizacji ruchu na ul. Sikorskiego:

– odcinek między ul. Przemysłową i Moniuszki: na wydzielonych pasach ruchu od skrzyżowania z ul. Przemysłową oraz od skrzyżowania z ul. Moniuszki na skrajnych pasach przy chodnikach zostaną wyznaczone miejsca postojowe;

– odcinek między ul. Skarżyską a skrzyżowaniem z ul. Przemysłową -Beethovena: w porozumieniu z Wykonawcą robót budowlanych na ul. Sikorskiego, zostanie udostępniona zachodnia jezdnia z przeznaczeniem na parking. Po obu stronach jedni zostaną wyznaczone miejsca postojowe, dla ruchu pojazdów samochodowych pozostanie pas środkowy jako jednokierunkowy. Wjazd na parking odbywać się będzie od skrzyżowania z ul. Skarżyską (kierunek Sobięcin) oraz łącznicą prowadzącą od ul. 1 Maja.

Od 1.11.2014r. do 02.11.2014r. obowiązywać będą następujące zmiany w organizacji ruchu:

Ul. Przemysłowa: obowiązywać będzie zakaz ruchu z wyłączeniem zaopatrzenia, TAXI i mieszkańców ul. Przemysłowej dla tych pojazdów na ul. Przemysłowej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy od pl. Na Rozdrożu do ul. Sikorskiego. Obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania, pojazd pozostawiony w godzinach 8.00-18.00 zostanie usunięty na koszt właściciela. Na ul. Przemysłowej przed skrzyżowaniem z ul. Sikorskiego zostanie wprowadzony nakaz jazdy w prawo.

Ul. Pułaskiego: obowiązywać będzie zakaz ruchu w obu kierunkach z wyłączeniem taksówek. Odcinek między cmentarzami będzie trwale wygrodzony, nie będzie możliwy dojazd do Cmentarza przy parafii Św. Barbary od strony ul. Pułaskiego.

Ul. Moniuszki: po stronie byłego Komisariatu, na odcinku od Komisariatu do skrzyżowania z ul. Sikorskiego, zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania, na nieużytkowanym chodniku na ul. Moniuszki oraz na odcinku od skrzyżowania z ul. Południową do skrzyżowania z ulicą Sikorskiego będzie można parkować.

Ul. Wyszyńskiego: na odcinku od skrzyżowania z ul. Piętnastolecia do skrzyżowania z ul. Broniewskiego będzie wprowadzony zakaz zatrzymywania, po stronie Kościoła przy ul. Wyszyńskiego na odcinku od ul. Wrocławskiej do Broniewskiego będzie można parkować.

Ul. Żeromskiego: obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania na odcinku od ul. Chałubińskiego do ul. Bema.

Ul. Wańkowicza: obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania na odcinku od ul. Duboisa do ul. Bema po jednej stronie jedni, po drugiej stronie jezdni zostaną wyznaczone miejsca postojowe.

Ul. Piaskowa: obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania na całej długości drogi. Ulica będzie otwarta dla ruchu do czasu zapewnienia przejezdności. W przypadku wystąpienia utrudnień w ruchu ulica Piaskowa zostanie zamknięta dla ruchu przez Straż Miejską.

Ul. Cmentarna: obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania na całej długości drogi.

Ul. Poznańska: na drodze dojazdowej do cmentarza obowiązywać będzie zakaz ruchu w obu kierunkach z wyłączeniem taksówek.

(RED)

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej