Tygodnik DB2010

Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

Uczniowie z trzydziestu szkół ponadpodstawowych z terenu działania wałbrzyskiego oddziału ZUS wzięli udział w piątej edycji ,,Lekcji z ZUS”. Ponad ośmiuset z nich już 27 listopada przystąpi do pierwszego etapu Olimpiady ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Wygrana w zusowskiej olimpiadzie, która jest objęta patronatami Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, otwiera młodzieży drzwi uczelni i to już w pierwszej lub drugiej klasie liceum, technikum czy szkoły zawodowej. Wcześniej uczestnicy zmagań dostawali laptopy, tablety i czytniki e-booków – tak będzie i w tym roku, ale laureaci olimpiady ZUS mogą liczyć też na coś dużo cenniejszego – gwarancję studiów na dobrej uczelni.
Uczniowie, którzy w tym roku staną na podium olimpiady, zyskają indeksy np. Uniwersytetu Gdańskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Zwycięzcy mogą również otrzymać dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na dwadzieścia innych uczelni z całego kraju. Jest, więc, o co walczyć.
W czasie czterech lekcji młodzież uczyła się o tym jaki jest cel ubezpieczeń społecznych
i poznawała korzyści płynące z objęcia tymi ubezpieczeniami. Uczniowie dowiedzieli się też od czego zależy wysokość emerytury oraz jak założyć własną firmę i opłacać składki. Choć temat nie jest łatwy, ZUS udostępnił m.in. prezentacje multimedialne, materiały wideo
i podręczniki, które urozmaicały każdą z lekcji.
Uczniom gratulujemy wiedzy i życzymy powodzenia w konkursie, a szkoły, które nie zdążyły wziąć udziału w tej edycji ,,Lekcji z ZUS” zapraszamy już we wrześniu. Szczegółowe informacje o ,,Lekcjach z ZUS” i Olimpiadzie można otrzymać pod numerem telefonu 74 64 97 370.
Magdalena Walter
Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji
O/ZUS w Wałbrzychu

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej