Tygodnik DB2010

Podpiszą umowę

7 czerwca 2018 r. zostanie podpisana umowa na budowę Centrum Przesiadkowego w Głuszycy. Na realizację tego zadania Gmina Głuszyca otrzymała prawie 2,5 mln zł dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014- 2020 – ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej.

 

Podpisanie umowy będzie miało uroczysty przebieg. We czwartek ok. godz. 13.30 spodziewany jest przyjazd do Głuszycy prezydenta Wałbrzycha Roman Szełemeja i spotkanie z burmistrzem Głuszycy Romanem Głodem przy Centrum Medycznym Solaris (Głuszyca, ul. Sienkiewicza 59), skąd samorządowcy autobusem linii nr 5 (ok. godz. 13.43) przejadą na przystanek autobusowy przy ul. Łukasiewicza, czyli do miejsca planowanej inwestycji i podpisania umowy. W oczekiwaniu na autobus czas umili występ głuszyckiego Chóru Seniorów Renoma. Na godz. 13.45 zaplanowany został briefing prasowy, a ok. godz. 14.00 zostanie podpisana umowa na realizację zadania „Sowiogórski Raj – budowa Centrum Przesiadkowego w Głuszycy”.

Przypomnijmy: projekt „Sowiogórski Raj – budowa Centrum Przesiadkowego w Głuszycy” zakłada budowę nowoczesnego centrum, składającego się – oprócz wiaty przystankowej i zatoki autobusowej – m.in. z parkingu, miejsc postojowych dla rowerów, motorowerów i motocykli, budynku z punktem informacji i z poczekalnią oraz toalet miejskich. Teren inwestycji zostanie oświetlony i będzie monitorowany. Centrum zlokalizowane będzie na największym głuszyckim osiedlu mieszkaniowym – w okolicach obecnego przystanku pomiędzy ulicami Pionierów i Łukasiewicza i w pobliżu powstającej obecnie krytej pływalni Delfinek. W ramach projektu zostaną zakupione dwa autobusy niskoemisyjne, dzięki którym głuszyczanie i turyści odwiedzający Głuszycę będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji zbiorowej. Zakup autobusów planowany jest w bieżącym roku. Zakończenie prac budowlanych związanych z powstaniem Centrum Przesiadkowego nastąpi w roku 2019.

(RED)

szelemej glod

Lider Aglomeracji Wałbrzyskiej dr Roman Szełemej i burmistrz Głuszycy Roman Głód podpiszą umowę dofinansowanie Centrum Przesiadkowego w Głuszycy.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej