Tygodnik DB2010

W ZUS spotkały się osoby z niepełnosprawnością

 

11 maja br. wałbrzyski oddział ZUS zorganizował Dzień Osób z Niepełnosprawnością pod hasłem ,,Sięgnij po sukces”. Ten dzień dedykowany był osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom oraz pracodawcom.

 

Uczestnicy spotkania wysłuchali prelekcji i wykładów specjalistów z ZUS oraz z zaproszonych instytucji, mogli też uzyskać  indywidualną poradę. ZUS zaprosił do współpracy Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Osób Niepełnosprawnych – Janinę Turicką, ekspertów z Narodowego Funduszu Zdrowia, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Powiatowego Urzędu Pracy. Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele Stowarzyszeń działających na rzecz Osób Niepełnosprawnych.

Była okazja do rozmów i wzajemnej wymiany doświadczeń. Jedną z prelegentek była Agnieszka Gidzińska z wałbrzyskiego ZUS, która jest współzałożycielką Fundacji Jedyna Taka. Powiedziała m.in. o sportach, jakie może uprawiać osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim oraz o wyborach Miss Polski na Wózku, które mają łamać stereotypowe myślenie na temat kobiet z niepełnosprawnościami. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10 w Wałbrzychu.

(MW)

 

DON w ZUS

 

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej