Tygodnik DB2010

Święto Włókiennika w Głuszycy

Burmistrz Roman Głód wyróżnił 31 osób statuetkami „Zasłużonych dla głuszyckiego włókiennictwa”. Święto Włókiennika zorganizowane zostało w Gminie Głuszyca już po raz czwarty. Muzyczną niespodzianką wieczoru był klimatyczny koncert w wykonaniu „Duetu z harfą”.

 

Wśród wyróżnionych statuetkami „Zasłużonych dla głuszyckiego włókiennictwa” znaleźli się emerytowani pracownicy byłych głuszyckich zakładów przemysłu lekkiego.

– W naszej głuszyckiej społeczności mieszkają ciągle osoby związane z przemysłem włókienniczym.  Reaktywowane w 2015 roku w naszej gminie Święto Włókiennika jest wyrazem wdzięczności dla tych wszystkich, którzy przez wiele lat pracowali w byłych głuszyckich zakładach. Co roku staramy się zebrać grupę osób, którym wręczamy statuetki zasłużonych dla głuszyckiego włókiennictwa jako wyraz podziękowania za piękne lata pracy dla rozwoju naszej „małej ojczyzny”. Z tego miejsca po raz kolejny serdecznie dziękuję  pani Janinie Czackiej i panu Jerzemu Janusowi za pomoc we wskazaniu osób dziś wyróżnionych- powiedział burmistrz Roman Głód, który wraz z posłanką Izabelą Katarzyną Mrzygłocką i przewodniczącym Rady Miejskiej w Głuszycy Grzegorzem Milczarkiem wręczyli zaproszonym osobom pamiątkowe statuetki. Statuetkę honorową otrzymał Pan Andrzej Indrian, który przez wiele lat piastował kierownicze stanowisko, a latach transformacji gospodarczej kontynuował tradycje włókiennictwa w Głuszycy i założył firmę Indriana. Zapoczątkowany przez Andrzeja Indriana nowy profil produkcji zachowała obecnie działająca na terenie Głuszycy spółka John Cotton Europe.

Koncert wrocławskiego „Duetu z harfą”, czyli Jadwigi Tomczyńskiej i Maksymiliana Ambroziaka przeniósł zebranych w świat pięknych dźwięków harfy i gitary basowej. Zespół przypomniał wielkie przeboje polskiej i światowej muzyki takie jak: „Kasztany”, „Don’t worry be happy”, „Cisza jak ta”, „Skyfall” czy „My heart will go on”.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie na uroczystość do Centrum Kultury w Głuszycy. I kierujemy podziękowania dla Mirosława Makowskiego z głuszyckiego optyka za miły podarunek dla zasłużonych – dodają organizatorzy.

(SJ)

 swieto Wlokiennika 2018

Burmistrz Roman Głód wyróżnił 31 osób statuetkami „Zasłużonych dla głuszyckiego włókiennictwa”.

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej